Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Oprava notebooku

Dobrý večer,
Mám notebook v opravně a ten chlap říkal, že je špatná grafická karta.(Zapne se větrák i hard disk, ale nejde display)
A já se ptám jestli je ta karta úplně rozbitá nebo se jenom odpojila od základní desky.... Jenomže teď příde ten problém.. V notebooku je i itegrovaná intel HD4000.. Takže bych se vás chtěl zeptat jestli to není blbost aby to bylo kartou (nvdia geforce 635m) ... A jestli není náhodou špatná celá deska- ale to je asi nepravděpodobné, když se rozjel větráček a slyšel jsem hučet i HDD...

Prosím o radu!

Děkuji!:)

No právě za to chtějí 3500,- ... takže nevím jestli si mám raději pořídit nový stroj a nebo to do té opravy nacpat no... Notebook to nebyl špatný.. i poměrně výkonný.. Takže v tom mám teď tak trochu guláš...

Grafika by tam být měla (teda podle popisu na Alze) ale nenačte se display... Zkoušel jsem už zapojit i monitor ale nenaběhlo nic... ani nebyla slyšet taková ta znělka když se zapne win..

Chci se jenom ujistit... Deskopt= stolní počítač.. Že?

Jinak jako... Mám strach aby se nepodělalo pak znova zase něco a pak by se cena opravy vyšplhala hodně vysoko...
Jenomže je tu druhý problém, že když půjdu na střední tak bych si sebou notebook vzít chtěl... :/

Není to naprostá blbost !! To je vidět, že kecáš do něčeho čemu nerozumíš.
Jelikož notebooky jsou nachylný na chlazení --> rady se přehřívají a právě vlivem vysoké teploty se taví cín, který drží jednotlivé činy na desce, dělá to nejraději grafika. No a když to takhle několikrát přehřeješ, cín se na nějakým místě uvolní a nemá to kontakt --> u grafiky přestane fungovat display i když celý počítač jakoby běží. Když to upečeš třeba v troubě, tak se ten cín opět přetaví a přichytne k ploškám kde má být --> vznikne opět vodiné spojení. Ovšem vydrží to jen třeba 2 měsíce než se to opakuje. Úspěšnost prvního pečení je cca 60%.

Já jsem takto držel při životě svůj Ašus cca jeden rok, během toho roku jsem to upekl více než pětkrát.

PS. K tomu "odlupování" čipů přispívá i bezolovnatý cín, který je nařízen Evropskou unií. Bezoovnatý cín se spatně pojí s plošnými spoji a je hodně křehký.