Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Má nějaký vliv moc spuštěných programů na pozadí na Android?

vy, kteří máte android, tak znáte třetí hardwerové tlačítko v pořadí, takový ten lemovaný obdelníček. když to zmáčknete, tak můžete vidět spuštěné programy :-D a já bych se chtěl zeptat, zda-li více programů na pozadí má v androidu na něco vliv. například na rychlost tabletu či telefonu nebo nějaký jiný vliv. díky za odpověď. JÁ totiž pokaždé, řekl bych, že jsem na tom už doslova závislý :D, když odcházím z nějakého programu, tak zmáčknu to tlačítko a ten program prostě pohybem doleva zruším. Co vy na to? děláte to taky tak, nebo to na nic nemá vliv? díky za odpověď :-)

Nemelo by to mit vliv na nic, jsem sice taky zvykly ty programy rucne odhazovat pryc, tak si uplne nejsem jist s tou baterkou, logicky ne, program je stale v pameti v poslednim stavu a nic nevykonava, tudiz nezatezuje procesor a nemel by mit teda vliv na spotrebu baterky, ale na Androidu je obcas mozne vsechno. :-) Ze by kvuli tomu Android bezel pomaleji, to je naprosty nesmysl, zatimco na PC ti program zabira misto v pameti dokud ho ty sam neukoncis, teda pri nedostatku pameti maji dalsi spustene programy vliv na vykon PC, tak na Androidu se neaktivni programy mazou z pameti sami jakmile zacne pamet dochazet a tudiz to zadny vliv mit nemuze. Pokud chces, aby program v pameti vydrzel i neaktivni, musi byt spusten jako sluzba, coz nektere programy maji v nastaveni (vyvojar to tam musi umoznit) a potom ale ani toto "odhozeni" nepomuze a program v pameti bude dokud ho rucne neukoncis.