Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem os pro netbook

Dobrý den, potřeboval bych poradit jaký zvolit os pro starý netbook. Jedná se o compaq mini 110 s intel atomem n270 2x 1.6ghz s 1gb ram. Je to pro mou mamku. Ma tu win xp, ale s koncem podpory se bojíme o ochranu dat. Platí přes něj faktury atd. Prosil bych nějaký návrh aby ten počítač byl alespoň trochu svižnější a dalo se na něm něco udělat. Děkuji

Inac na tom atome sa daju akotak pouzivat aj Win7 ale potom je dobre navysit RAM na 2GB
(otazka je ale ci mas ovladace na W7 na webe vyrobcu, nekontroloval som)
A ak tam das nejake ilegaly s crackom, tak to je kvoli tomu viru alebo backdooru v cracku horsie jak pouzivat original XP :)

Samozřejmě vaše obavy jsou na místě. Citlivá data by měla být na NB s novějším systémem. XP potažmo IE8 nezaručí jejich bezpečnost. MM se mýlí.Pokud tam máte banking,tak nový stroj s W8.1.

a to máš co za internet banking, který není jištěný smskama pro ověření převodů peněz? internet banking je snad to jedinné, co dvoufázové zabezpečnění mít bude, tedy to poslední u čeho bych se bál zneužítí (podotýkám, že obě moje banky zasílají i zkrácené informace o transakci, tedy nehrozí ani únos a pozměnění session..)

Mam Acer Aspire One s 1.88 GHz a bezi mi naprosto v pohode. Mam na nem Gentoo Linux s Fluxboxem, ucetnictvi bez problemu, jak placeni prez web, tak generovani faktur, tak cokoli jineho. Obcas si na nem i nejakou tu hru zahraju, nektere nativni, jine prez DosBox nebo Wine a porad se to da, i kdyz na trhani rekordu to samozrejme neni. Filmy/videa v pohode, vic naraz prihlasenych uzivatelu zadny problem, obcas kdyz jsme nekde venku a ja v nem mam modem, tak se k nemu pripoji se svym pocitacem pritelkyne a taha data prez nej, taky je brzdou tem modem, nikoli acer ve funkci routeru/firewalu (doma mame samozrejme wifi, tam se pripoji rovnou. Bezi to prez wifi krabicku s 200MHz procakem (http://en.wikipedia.org/wiki/Linksys_WRT54G_series #WRT54GL) a na te je taky Linux a pohoda zvlada, omezeni je rychlost linky do baraku)