Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zprovoznění ubuntu

walDobry den

Nainstaloval jsem na notebook ubuntu vše je ok system běží v pohodě.
Otázka je potřeba nějaké zabezpečení co jsem zjišťoval tak spíše ne vím že antivir není potřeba protože viru je méně než na windows a nevysytují se tak často takže nepotřebuji ani žadný jiný firewall?

Třeba jak hlasí furt v tv že se rozesílají podvodné emaily a když otevřu přílohu něco si stahnu to u Ubuntu 14.04 take jde nebo ne

Tak Ubuntu je super a můžeš si ho přetvářet jak je libo.Antivir nepotřebuješ, ikdyž jsou, ale jen kvuli serverům.U těch podvodných mailů nesmíš otevřít tu přílohu, tam pokud to otevřeš může vzniknout problém, ale to už musí obsluhovat opravdu pitomec, který otevře vlastní bankovnictví. Jínak www.ubuntu.cz a číst, číst, číst a zkoušet. Reinstal stojí 30 min práce, takže klidně experimentuj.
Ukázka jak to může vypadat.