Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Obnova partition table

Zdravím,

viete poradiť niečo spoľahlivé na obnovenie zničenej partition tabulky ? Vyskúšal som EaseUS Partition Recovery 8.5 , ale zrejme som celkom nepochopil funkciu. Po "obnove" je všetko tak ako pred tým. Oddiel je neprístupný, Windows hlási, že je nenaformátovaný. Momentálne aspoň sťahujem dáta cez FileScavenger, ale rád by som obnovil pôvodný systém.

Vies identifikovat dovod "zničenej partition tabulky"?
Myslim pripady: pripojenie disku do ineho PC, instalacia ineho OS (na dany HDD), manipulacia s BIOSom, alebo je to stary IDE a zle naswitchovany ...
Nieco naznac, netrap nas.

Trocha mi nepasuje: chkdsk "vyrobil" FAT...Teraz už viem, že je NTFS.

Inak stale fandim TestDisku, je to silny nastroj, ale "dobry sluha, zly pan". Musis vediet, co odklepnut.

Doniesli mi notebook s tým, že nefunguje. Na disku bol len druhý oddiel a medzi ním a zavádzačom nič. EaseUS Partition Recovery vytvoril oddiel. V správcovi diskov som mu priradil písmeno (FS - RAW). Pustil som chkdsk písmeno: /F a ťuk naskočilo, že súborový systém je NTFS a začal opravovať neplatné položky. Keď skončil, oddiel je prístupný. Po vložení do pôvodného stroja ale nenabehne systém do konca, ale skončí čiernou obrazovkou so šípkou. Sťahujem akurát inštalačku na ten systém a skúsim to preinštalovať.
Baba robí 7 rokov účtovníctvo, ale tlačítko zálohovať, ju akurát otravuje. Od dnes bude... možno :-D
TestDisk vyskúšam nabudúce. Našiel som nejaké videonávody.

Neviem akeho si data vyroby, ale tajis vsetko ako ucastnik SNP - partizan.
(mam Ti sem vypisat, Tvoje spravne pripomienky inym, ze treba pisat ...)

Tak si priznal: "Po vložení do pôvodného stroja", ze si disk menil medzi PC (to Ti samozrejme nevycitam), ale mohol si napisat.
"Na disku bol len druhý oddiel a medzi ním a zavádzačom nič" - to si zistil na povodnom PC (bootovanie z live-CD, WinPE, Linux), alebo az v druhom PC?

A sranda je, ze doteraz neviem(e) o akom OS sa bavime. Problem z nacitanim OS u WinXP sa objavoval pri slabej baterke zalohovia CMOS. Ked bol instalovany WinXP v mode IDE (compatibility, legacy IDE) a baterka neudrala data (preplo sa na "default" AHCI, tak by to mohol byt problem.

"Na disku bol len druhý oddiel" je ten oddiel citatelny a pristupny (potom asi neplati, co som pisal).

Aj tak sa pokus obnovit zavadzac systemu a az potom preinstalovavaj OS. Lebo Ta ta "Baba" bude pereklinat.

Systém na notebooku je VistaBussines. Systém sa na ňom nerozbehol, akurát sa dookola reštartoval.
Disk som vložil do stroja z XP.
Na začiatku disku je recovery oddiel. Na konci disku bol prázdny oddiel z menovkou DATA z adresárom koša a System volume...
Systémový oddiel nebol. Po vykonaní príkazu chkdsk sa objavili súbory systémového disku a oddiel má menovku VistaOS. SATA nastavené na Enhanced. Druhá možnosť je Compatible. Ak sa dostanem až pred prihlasovaciu obrazovku a stojí, predpokladám, že režim disku je nastavený správne. Dáta z neho som skopíroval. Disk otestoval-žiadne bad bloky.
Čo tomu predchádzalo netuším.