Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jak nastavit WiFi tiskárnu

Dobrý den, prosím o radu, jak připojit tiskárnu s WiFi tak, aby se při tisku nemusela přepínat síť, na notebooku je u tohoto připojení napsáno omezeno.Tiskárna podporuje eprint, ale nedaří se nám jej zprovoznit, protože musíme být připojeni současně na tiskárně i internetu a to nejde. Tiskárna je Hp laserjet pro 1102 w.
Děkuji

na eprint se vykašli, máš na tom tisknout a ne vymýšlet nesmysly.
netiskneš přímo na tiskárnu, ale vždy přes router = přes adresu, kterou má tiskárna od routeru přidělenou. je normální ji na routeru rezervovat nastálo.

tiskárnu ať nastaví ten trouba, co vám doporučil nepřenosný wifi model. a ještě k tomu krám od hp - tipuju že prodejce.
nebo mu to odnes vrátit, že s wifi nefunguje.

tiskárna do domácí sítě jedině s lan portem.

tiskárnu ať nastaví ten trouba

Musí se tady každému kdo něco neví neustále nadávat?

Nevím, proč by to němělo chodit. Mám také tiskárnu WiFi, také "krám od HP". Tiskne to ze všeho, včetně iPhone a iPadu naprosto spolehlivě přes WiFi, včetně scanování. ePrint nejsou nesmysly, v pohodě si vytisknu doma něco z terénu když jsem na stavbě.

Pro tázající Bohdanu: Prosím, jestli potřebujete poradit jak to rozchodit, kontaktujte mě mailem v profilu nebo přes SZ, nehodlám se tady hádat s váženými "rádci" pionýrských skupin. Pochopitelně internet i WiFi tiskárna společně jdou a fungují.

a teď trochu vážně: neznám model wifi tiskárny, který by fungoval bezchybně. Vždy to je o tom, že tisk funguje na méně než 80% a nejhorší jsou stavy, kdy při horším signálu dojde k totálnímu zahlušení pásma a nefunkčnosti wifi i na několik minut vyjma "tiskaře".

Ale jestli ti nějak zasahuju do tvé svaté reconquisty, klidně dej vědět, něco s tím udělám :-)

Mám také tiskárnu WiFi, také "krám od HP".

nejsi laik. pokud potkáš problém, vyřešíš ho, nebo mu rozumně předcházíš.

tiskárny hp jsou už dávno krámy. z hlediska ekonomiky provozu bych je nikomu nedoporučil. nehleď na sebe, že ty si se vším poradíš, ale laik je obětí reklamy, koupě hp je pro něj nejhorší možnost.

připojit do sítě wifi nebo drátovou tiskárnu je rutina - pro mě nebo pro tebe. ale byly tu už desítky tazatelů s nepřenosným wifi nesmyslem, kteří při nefunkčnosti vůbec neví, kde hledat problém a z tiskárny mají v té chvíli cihlu.
hp jim v tom "pomůže" tím, že jim nainstaluje internetovou debilitu pro tisk, v lokální síti k ničemu.

až ti zas bude slovo trouba připadat jako nadávka, prober se a vysvětli mi, co myslíš rádci pionýrských skupin.
protože jinak ses s podobným komentářem nemusel obtěžovat.

Nejjednodušší cesta, jak připojit síťovou tiskárnu:

1. připojit tiskárnu k síti (k routeru) ať už kabelem nebo WiFi a nechat si přidělit adresu (to připojení přes WiFi k routeru může být někdy komplikované, je třeba postupovat dle návodu k tiskárně)
2. jít do routeru a u přidělené adresy nastavit režim statická - adresa bude přidělena vždy ta samá
3. přidělenou adresu si zapamatuju
4. v počítači zvolím přidat tiskárnu a vyberu lokální
5. v dalším kroku vyberu nový port, zvolím standardní TCP/IP a zadám zapamatovanou IP adresu
6. system mě vyzve k vložení ovladače, takže mu tam podstrčím CD a případně řeknu, že má hledat i na tom CD
7. měl bych mít hotovo a tiskárna by měla být připravena k tisku

Nastavení WiFi by mělo jít i pomocí webového rozhraní tiskárny - připojit se počítačem k tiskárně a do prohlížeče zadat IP adresu tiskárny (ve výpisu IP config je to gateway/brána). V prohlížeči pak najdu část, která se týká WiFi, připojím tiskárnu k našemu routeru, zadám heslo a potvrdim, v teto chvili se tiskarna odpoji a uz s ni nic neudelam. Pokracuju od bodu 2)

Jsou tři možnosti:
1) Můžeš tiskárnu připojit přímo do WiFi routeru.

2) Můžeš tiskárnu zapojit přímo do PC přes USB.

3) Tiskárnu nejdříve připojíš přes USB do PC a nainstaluješ ovladače a pak se tě to zeptá jestli chceš přes USB nebo WiFi tak dáš přes WiFi a najdeš tam svojí WiFi a pokud má heslo tak ho tam zadej. Pak můžeš odpojit USB a tiskárna se bude automaticky připojovat na tvojí WiFi a pude ti internet i tisk zároveň.