Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Turbo boost Intel

Zdravim, chcem sa opytat ohladom Turbo Boostu. Mam laptop lenovo y510p s procesorom Intel i5 4200M Haswell 2,50 GhZ s turboboostom na 3.1 GhZ. Na appkach mi ale pri zatazeni ukazuje stale 2501 MhZ. Da sa tento boost dako zapnut alebo je to automatika ? Alebo daky program cim sa to da ? Dakujem za rady :)

Jake appky ti to ukazuju? Pouzi CPU-Z a vsimaj si aktualnu frekvenciu. Potom zataz len jedno jadro (napr. kalkulacka a daj ratat 30000 faktorial).
Ked su zatazene vsetky jadra plus grafika, tak to turbo robit nemusi ptz moze byt uz pretazeny, alebo ak je vysoka teplota tak turbo nebude.

P.S. inac turbo sa da zapnut/vypnut v BIOSe ale defaultne je to zapnute, a v notebookovych BIOSoch to nastavenie asi vobec nebude aby do toho BFU nerypali, ale mozes si to skontrolovat. Ma to byt na enabled to znamena ze sa to automaticky pretaca ked to okolnosti (max.prudovy odber chipu a teplota chipu a DC menicov) dovoluju.

Záleží na režimu napájení (případně některého nastavení uvnitř.) Jsou režimy, ve kterých windows drží procesor pod turbo frekvencí.

_ za jaké situace vůbec tru frekvenci čteš? Při záteži? Při běhu na baterku? Některé bazmeky mejí ve zvuky držet frekvenci při běhu na baterku nižší než při běhu ze sítě (jsou i kousky, které drží na 800MHz)