Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows 8 - ovladače grafiky

Zdravím, nedávno jsem si přeinstaloval notebook, dokud jsem měl W7 všechno bylo v pořádku ale po přeinstalaci nejsem schopný přehrát video ve více jak 480p, dota 2 která mi předtím jela na střední detaily se mi nenačte pomalu ani do menu. Taky jsem si všiml, že mi nefunguje HDMI

Notebook HP 635

obr

Předem děkuji za odpovědi.

- ja fakt nechapem o co sa tu snazis, hore som ti napisal, ze vyrobca tvojho NB, cize HP nepodporuje Windows 8 a ani Windows 8.1, to znamena, ze nema pren ziadne ovladace, ma ovladace len pre Windows 7 a XP

- doska NB nieje ako doska v PC, vyrobca NB, cize aj dosky na dosku integruje okrem beznych cipovych rieseni aj vlastne riesenia, pre ktore vydava vlastne ovladace, pripadne upravuje ovladace od vyrobcov cipov, prave koly tomuto je vo vacsine pripadov problematicke az nemozne pouzit OS, pre ktory nema vyrobca NB podporu, v lepsich pripadoch uzivatel prijde o funkcnost niektorych casti (napr. vyrobcom dodana HDMI, a pod), v horsich nepojdu ani zakladne funkce casti bezproblemovo (napr. sa neda nainstalovat VGA, ...)

Ano ale moze aspon skusit zohnat si spravne ovladace pre W8 odniekial (web chipu alebo iny model NTB, apod), a otestovat to. Ak to vyrobca urobil dobre v ACPI tak to teoreticky aj moze ist, dokonca aj prepinat grafiky. Casto to sice nejde spravne, ale skusit to moze. Musi mu byt ale jasne ze musi hladat spravne ovladace kade tade a nemusi to ist hned s prvymi co najde

P.S. ale ani ja osobne nechapem preco niekto vymeni funkcne a dobre W7 za nefunkcne a dodrbane hnusne W8, to je asi nejake sado-maso alebo co :) Idealne dat tam W7 original co tam boli, napr. z recovery, ak to nezmazal

Ovladače tady
Jooo byla to hloupost, přeinstaloval jsem pc a kamarád mi řekl, že W8 jsou v podstatě stejný jako W7 tak jsem si řekl, proč to nevyzkoušet. Asi po týdnu jsem chtěl zpátky aspoň ty W7, ale když v BIOSu chci spustit recovery, tak se mi začnou normálně bootovat 8, ale ten svazek by měl zůstat (instaloval jsem to z plochy upgradem.

Jak presne spustas to recovery v BIOSu? (mas mackat Esc pocas POST a potom pri boot menu F11, alebo tak nejak, ne liezt do BIOSu)

Ovladace potrebujes aj pre integrovanu grafiku, chipset, a dalsie veci od vyrobcu notebooku (nejake hotkey veci a podobne). Jeden ovladac od AMD ta nespasi.
P.S: jaj sorry to je E-350 tam mas asi len integrovanu, skus si dat do google E-350 drivers windows8. Ale najskor bude najlepsie vratit tam tie Win7.

Momentálně nemůžu restartovat PC, ale před bootem samotných oken je tam několik možností je to myslím F8 (F8 recovery F9 BIOS apod)

Právě, že všechny blbosti fungují (bluetooth, wifi, hotkeye na klávesnici, kopa ostatních periferii) ale ta grafika ani náhodou.

Asi se z toho Redmondskýho paskvilu brzo zblázním. Při tý instalaci mi to identifikuje jaké ovladače mi chybí avšak dostanu modrou smrt při jejích instalaci.

Takže momentálně bych byl vděčný, kdyby mi někdo poradil, jak obnovit ty originální 7 který mám v tom recovery na Déčku. Když dám před bootem escape a potom F10 (recovery) tak mi to prostě na féra začne bootovat 8.

Skus najprv odinstalit tie amd ovladace co tam mas teraz, z ovl.panely-programy. Potom restart, az potom instalovat ten E350 chipset driver.

Ked to recoevry nejde tak uz asi nepojde. Mozno keby si mu vnutil aby bootoval ten druhy oddiel, napr. zmazanim toho prveho, alebo zmenou aktivneho oddielu, pripadne pohranim sa so zmenou legacy boot vs uefi boot, ale to su potom uz veci pre ktore musis mat aj ine boot medium ptz to potom nemusi nabehnut vobec.
Zozen si Win7 instalacku a nainstaluj Win7 z nej. Cislo mas na notebooku zospodu

Teď si tak říkám, není problém v tom, že ty ovladače jsou pro W8 a já mám W8.1?

Odinstaloval jsem je předtím.

Po tý modrý smrti mi nechtěl chvilku bootnout pc a dostal jsem se do takovýho něčeho zdaleka připomínajícího to recovery (byla tam i možnost obnovit bitovou kopii)

On je problém v tom, že ten štítek tím časem zašel, tudíž cca půlka nejde přečíst.

Aha 8.1
tak skus hladat googlom novsiu verziu ovladaca, nasiel som napr. https://de.driverscollection.com/?H=E-350&By=AMD&S S=Windows%208.1%2064-bit klikni na tam to "Herunterladen AMD E-350 Treiber v.13.12" potom zadaj captcha pismena a Herunterladen. nie som si isty ci to neni nejaka hovadina, ptz to nie su ziadne oficial stranky, ale nic ine ti asi neostava. Musi to mat aspon 200-300MB ak to bude mensie tak to ani nespustaj to bude potom nejaky zavireny driver agent :)