Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem MB MSI 970A - G46 -- napájení procesoru

Dobrý den, chtěl bych se zeptat zda má nějaký zásadní vliv použití 4-pin konektoru místo požadovaného 8 -pin konektoru k napájení procesoru? Deska požaduje 8-pin a já jí už přez rok napájím pouze 4-pinem a to v dolní čtveřici. Vrchní čtveřice pinů nefunguje. Může to mít za následek snížený výkon procesoru nebo ne? Mám AMD Vishera FX 6300 - v základu je na 3.5GHZ já jsem přetaktoval úspěšně na 4.2 GHZ bez zvednutí napětí s boxovaným chladičem, se kterým má procesor v max zátěži jen 55°C. Všechny hry jsou stabilní.

Pro jistotu přidám celou specifikaci PC:
AMD FX 6300 4.2 GHZ
Kingston HyperX 2x 4GB 1866 MHZ
Gigabyte R9 270X OC 2GB
MB MSI 970A-G46
Zdroj Forton (pouze) 400W
Intel SSD 520 120GB
Seagate Barracuda 1TB 7200

Díky =)

A ještě bych se rád zeptal jak je to s napájením mé GK. Mám jí zapojenou přez redukce z molexu, které mají tyto barvy: 551220966

Napájecí 6-pin má vrchní řadu žlutou - +12 a dolní černou. Tady to je jak kdyby jí to nedávalo dostatečnou šťávu. Je možné, že by toto mohlo změnit výkon GK? A mohu jí normálně připojit bez redukcí? Ještě dodám, že je absolutně nepřetaktovatelná. Stačí přidat 5mhz a jádře a ve hře okamžitě artefakty a crashne to celý. Díky =)

farby dratu su irelevantne, moze tam byt aj ruzovy s fialovymi kvietkami.
Redukcie sa pouzit daju, ale vytvaraju vyssi prechodovy odpor t.j. moze to padat ak je karta velmi zrava. Navyse ak potrebujes redukcie, tak to znamena ze ten zdroj je nejaky kram ktory to vobec utiahnut nevladze a 90% zubnych lekarov sa divi ze este nezhorel :)