Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem R9 290 nebo gtx 970?

Zdravím,budu kupovat I5 4670K a chtěl bych k tomu nějakou grafickou kartu vyměnit za stávající.Kterou z těch dvou vybrat,popřípadě přesně jakou?Díky za rady Olin.

Poznámka:
Pokud nákup není urgentní, tak by stálo asi zato počkat na nové R9 300, mají se objevit v prodeji v dubnu = nižší spotřeba/větší výkon a navíc dá se počítat i se slevou u stávajících typů.
(nebo se stroj dá postavit prozatím jen s IGP a novou dedikovanou dokoupit)

Tak nevím,procesor budu mít v pondělí a jelikož jedu na delší služebku,tak to asi úplně nespěchá,jen otázka jestli tedy počkat a přinesete to něco nebo koupit.Osobně jsem chtěl R9 290,ale velká hlučnost-větší spotřeba a velké teploty zase nevím jestli stojí za to,že trochu levnější a 970ky zase pískají tak nevím.. :-)U známého přestalo pískání výměnou za silnější zdroj,tak nevím...