Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Artefaktování, umírající grafika ?

Zdravím, tohle bude asi problém umírající grafiky (HD 7750, rok stará), ale neví někdo, proč se mi na displeji zobrazují horizontální artefakty a už od BIOSU a POSTu mám hrozně divné, 4:3 rozlišení (mám full hd 16:9 monitor).Když zapnu PC v safe modu, tak je vše vpoho, až na nereagující rozlišení (které můžu v safe modu s klidem měnit, ale né na klasické 16:9 1080p). Jakmile pustím PC v normal modu, přihlašovací obrazovka má už normální 1080p rozlišení, ale jsou tam právě hrozné horizontální artefakty a když se přihlásím, rozhučí se větráky, zčerná obrazovka a jediné co můžu dělat, je ten PC restartovat. Co s tím ? Pořídit novou grafiku ? Nebo je snad něco s ovladačema ? HD7750, X4 860k, 4GB ram, F2A58-DS3 základovka, 4GB nějaký levný kingston.

umírá grafárna-je možné ve widlích -jestli se ukazuje obraz špatně-že máš stahly ovladače grafárny na prd, ale jestli je to už od biosu tak si sežen novou grafarnu( na rozlišeni co ti beha v biosu se nedivej)-stahni si ovladace od vyrobce grafiky a uvidis

Ok, takže pokaždé, co odinstaluju ovladače na grafiku v safe modu, se můžu dostat v normal modu přes přihlášení a můžu normálně pracovat (avšak s divným rozlišením a poměrem stran). Jakmile stáhnu a nainstaluju ovladače (ano, stahuju správné), restartuju komp, celé se to znova rozhodí a v normal modu mám opět artefaktování a po příhlášení mi to hodí BSOD. Fakt nechápu.