Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Grafická karta v Lenovo K410

Zdravím, prosím o radu ohledně GK v tomto PC - Lenovo Ideacentre K410
http://www.alza.cz/lenovo-ideacentre-k410-d347624. htm#popis
Grafická karta má při hraní teplotu kolem 95C,a to už se mi zdá moc.
Je možné vyměnit pouze větrák za nějaký výkonější?
http://www.geforce.com/hardware/desktop-gpus/gefor ce-gt-545-ddr3/specifications
Nebo mám rovnou uvažovat o nové grafice?(Na nový PC můžu zapomenout.)
A jakou grafiku byste případně doporučili? (Cca 3000kč?)
Děkuji předem za rady.

Musí být dostatečný odsávání teplýho vzduchu z bedny ven. Tedy nejen odsávání zdrojem, ale alespoň jedním dalším větrákem. Ta karta má 70W spotřebu, není to moc, ale ani nijak málo, aby se to za hodinku neuvařilo.
Napřed zkontroluj ten prach na chladiči a taky jestli se točí větrák.

Tak ano, Ty i ostatní co radili vyčistit chladič jste měli pravdu.
Kartu jsem vyndal, pečlivě vyfoukal a teď se teplota pohybuje kolem 80C při zátěži.
Ještě to večer otestuju pořádně, ale vypadá to dobře, i ten hluk se podstatně snížil.
Děkuji všem.

95 C stupnoc je uz dost vela. Pravdepodobne mas prach a bordel vnutry v skrini tak radse prefukaj alebo povysavaj ten prach a hadam ti teplota klesne. Ak nie tak sa mozes dat do vymeny noveho vetraka ale pochybujem ze neky presne na tvoju krafiku kupis to skor si musis kupit klasicky a NEAKO ho tam pripevnit. Popripade si kup tuto: http://www.czc.cz/msi-r7-260x-2gd5-oc/139386b1/pro dukt alebo tuto: http://www.alza.cz/gainward-gt740-2gb-ddr5-d163940 5.htm

Ve většině případů je to díky prachu, který ulpěl na chladiči. Takže vyčistit, nainstalovat do skříně další větrák na odvádění tepla, případně vyměnit teplovodivou pastu na chladiči GK, jestli je to možné.

Nemám teď moc času, tak jsem se jenom juknul do skříně a ten prach tam opravdu je.
Takže začnu vyčištěním a uvidím.
Jaký je postup při výměně teplovodivé pasty? Odmontovat ten větrák a pod ním je chladič?
Nikdy jsem to nedělal proto tyhle dotazy.
Ve skříni je větrák který odvádí teplo ven, na další již není místo.

Odšroubuješ nebo odstraníš trny a oděláš chladič pryč, pozor je tam drát na konektoru vrtule, chladič i grafiku vyčistíš nejlepe isopropylalkoholem (dosedací plochy). Poté aplikuješ pastu na střed cca 3 mm bobek a dotlačíš chladičem a připevníš chladič na grafiku.

Tuhle pastu https://www.alfa.cz/product.php?eid=10514507N2AF00 0GVS

dovolil som si to obnovit, ak nemas nic proti ;) (MM..)

Inac na nejake vymienanie pasty neni v principe dovod. Pasta neni nejaky syr ze by sa pokazil. Jedine ak si do toho nejak mechanicky uz zasahoval (daval to dole) a pasta bola srvrdnuta tak je treba ju obnovit, ked to tam je od nova tak neni v principe dovod na to.
Mozno preto to potom zmazal (ja (mod) to vidim ze co zmazal :)
P.S. obnovil som to ptz myslim ze to neni nejak zavadne, dufam ze sa nenasere :) Ale robis to na vlastne nebezpecie.