Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno GK do pracovní stanice

Ahoj lidi,

tak jsem si upgradoval mé PC na pracovní stanici pro 3D CAD SolidWorks.
Na základě rady od uživatele M-Pol jsem koupil:

XEONa E3-1231v3,
RAM Crucial Ballistix 16GB 1600MHz
ASUS H97-PRO
zůstalo mi
zdroj: Fortron HEXA 500W
GK: ATI HD4850
HDD1: WD Caviar Blue EX-1TB
HDD2: WD Velociraptor 250GB

Při koupi komponent jsem už počítal s tím, že budu musut koupit i novou GK, jelikož ta moje je už stařenka.
Jelikož chci PC především jako pracovní stanici pro zmíněný CAD, koukal jsem po profi GK.

Přemýšlím nad těmito dvěma:
AMD FirePRO W4100 (např. zde)
nebo
nVidia Quadro K620 (např. zde)

Nevím, ale kterou vzít spíše, která je lepší.
FirePro má paměti typu GDDR5, Quadro jen GDDR3
FirePro má větší hodnoty Pixel a Vertex Shader oproti Quadru (zde ale nevím co si pod těma Shaderama mám představit)

Ještě by mě zajímalo, bude mi s těmato GK stačit zdroj?

Děkuji MOC za infromace!!

paměti typu GDDR5, Quadro jen GDDR3

-určite brať tú s GDDR5 pamäťami, dôvod je ten, že GDD5 majú vyššiu rýchlosť oproti GDD3, tie dosahujú max. 1800MHz..

zde ale nevím co si pod těma Shaderama mám představit

-shaders, sú moduly, v GPU, ktoré majú na starosti tvorbu 3D scény.

Ještě by mě zajímalo, bude mi s těmato GK stačit zdroj?

-asi nie, už len kvôli tej značke - Fortron..
-no ked sa berú do úvahy len Watt tak 500W bude stačiť..

Lidi, díky moc.
Výkonnější by tedy mělo být to FirePro, když má rychlejší paměti, a vyšší hodnoty Shaderů.
Na těchto stránkách jsem našel pěkné srovnání ač teda v podání AMD, ale to FirePro je téměř ze všech pohledů lepší jako to Quadro.
Co vy na to?
Jinak výsledky Benchmarků ze stránek videocardbecnmark.net zde asi nemůžu brát v potas, když se jedná testy zaměřené herně. To srovnání je zde

Nechápu ale to, když má FirePro lepší parametry, proč je třebas i v herním testu horší.
Kdyby mi to chtěl někdo vysvětlil, byl bych jen rád.

ber ten firePro,dotyčná nvidia je HP-OEM,certifikovaná len pre určité typy pracovných staníc od HP/len 3-typy/,v necertifikovanej zostave môže vyrobiť problém...firePro W4100 zvláda Solidworks lavou zadnou,má vyššiu dátovú priepustnosť ako ovela slabšie quadro K260,K620 je low-end predošlej generácie profi kariet/tam by si si príliš nepomohol oproti tomu,čo už máš/,W4100 je stred najnovšej generácie...W5100 je v podstate to isté ,len štandartne osadzované 4/8GB WRAM s možnosťou pripojiť GENLock a spol,high-end je W7100