Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno NumLock ve WinXP - jak zabezpečit její trvalou funkci?

Ahoj, můžete mi prosím poradit pro WindowsXP, zda jde nějak softwarově zabezpečit, aby klávesa NumLock byla trvale zapnutá BEZ OHLEDU na to, jestli se jí někdo dotkne? Nemám na mysli způsoby jako vylomení klávesy nebo zašprajcnutí sirkou :-D Spíš se ptám na softwarové řešení či nějaký zásah do registrů..? ;-)

Vím, že lze nastavit ozvučení kláves NumLock, CapsLock a ScrollLock, ale to je jen částečné řešení. V nastavení Woken jsem nic jiného nenašla, ve TweakUI taky ne a na serverech typu slunečnice nebo stahuj též ne. Děkuju předem za odpověď :-)

Edit: upřesňuju, že mi nejde jen o to, aby byla ta klávesa zapnutá při startu. Ale potřebuju nějakou ochranu před nechtěným vypnutím během práce. Pořád zadávám čísla a občas se mi stane, že se přehmátnu a číselnou část klávesnice si vypnu :-(

A ozvučení kláves funguje jen při zapnutých reproduktorech, při vypnutých stejně není nic slyšet :-/

Takze skus toto:
Spust regedit, chod na:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Keyboard Layout

(pozor, nie Keyboard Layouts)

klikni na Keyboard Layout pravym a vytvor novu hodnotu:
Value Name: Scancode Map
Data Type: REG_BINARY (Binary Value)

a zapis tam toto:
Value Data: 00 00 00 00 00 00 00 00 02 00 00 00 00 00 45 00 00 00 00 00

A restart. A daj vediet ci funguje numlock :-)

Takze skus toto:
Spust regedit, chod na:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\C ontrol\Keyboard Layout(pozor, nie Keyboard Layouts)

klikni na Keyboard Layout pravym a vytvor novu hodnotu:
Value Name: Scancode Map
Data Type: REG_BINARY (Binary Value)

a zapis tam toto:
Value Data: 00 00 00 00 00 00 00 00 02 00 00 00 00 00 45 00 00 00 00 00

A restart. A daj vediet ci funguje numlock

Áno, to je ono, toto naozaj funguje :-) ďakujem velmi pekne ;-)
Nejdříve se mi nechtělo do registrů a zkoušela jsem to obejít různými softíky z internetu, ale nepodařilo se, jak jsem psala jinde. Tento zásah ale funguje přesně tak, jak jsem chtěla. Opravdu VELMI DĚKUJU!!! Jako účetní tuto úpravu skutečně velmi oceňuji :beer::beer::beer:

diky za feedback ;-) Daju sa tak premapovat/zrusit akekolvek klavesy, presny popis tych cisel je na strankach MS http://www.microsoft.com/whdc/device/input/w2kscan- map.mspx, takze ziaden strach ze Win nenabehne :-), ak by chcel niekto premapovat nejake ine klavesy, staci si najst scan kody klaves (scan code set 1).
U MS je to popisane pre Win2k, preto som napisal ze skusit (ci to ide aj na XP).

Inac este info: ak bude potreba prepnut numlock, malo by sa to dat zo "SW klavesnice" (mala by byt niekde v start-programy-prislusnestvo), tam by to blokovane nemalo byt...

Daju sa tak premapovat/zrusit akekolvek klavesy

Ještě jednou díky :-) Překvapuje mě, že se to nedá řešit nějak snadněji = i pro běžné uživatele. Třeba řada mých kolegů účetních by toto jistě uvítala, ale nemůžu od nich očekávat, že budou editovat registry :-/ Škoda že ten MSKLC neumí editovat i ostatní klávesy... V každém případě Ti ještě jednou moc a moc děkuju! :beer:

Da sa vyrobit .reg subor na ktory staci potom poklepat a zapise to do registrov. Da sa urobit aj .reg subor ktory to odstrani. Popis reg suborov 310516

Musi mat uzivatel prava zapisu do registrov, a potom treba restart.
Urob si napr. v poznamkovom bloku (ulozi to ako .txt takze potom premenovat na .reg):

Block_NumLock.reg

REGEDIT4

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Keyboard Layout]
"Scancode Map"=hex:00,00,00,00,00,00,00,00,02,00,00,00,00,00,45,00,00,00,00,00

Enable_NumLock.reg

REGEDIT4

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Keyboard Layout]
"Scancode Map"=-

Edit: pozor upravil som "REG_BINARY:" na "hex:", "REG_BINARY" nejak nefunguje.
P.S. za posledny znak v tych suboroch radsej dodatocne odriadkovat (novy riadok).

Vyřešeno.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Contro l\Keyboard Layout
zde jsem zadal binární hodnotu Scanmode Map:

I když to vypadá shodně jako tvoje varianta, tak pomocí *.reg souboru mi to nepomohlo.