Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rady o procesorech

Zdravím, mohl bych se zeptat, jestli neznáte nějaké internetové časopisy nebo odborné stránky, ze kterých by se z části dala zpracovat ročníková práce ale spíše ty onternetové časopisy k tomuto roku. Jako ročníkovou práci jsem si vybral: Perspektivní typy procesorů. děkuji za případné odkazy a rady.

neznáte nějaké internetové časopisy nebo odborné stránky

-poznáme..
-nenapísal si podrobnejšie čo ťa presne zaujíma, no ty asi chceš vedieť princíp funkcie procesora, z čoho sa skladá, ako pracuje, aké sú druhy, architektúry a pod.
-skus začať týmto(AMD Bulldozer)..alebo si môžeš vygúgliť aj iné články. Ja osobne dávam prednosť pctuning.tyden.cz...

http://pctuning.tyden.cz/hardware/procesory-pameti /18612-amd-bulldozer-nova-architektura-cpu-od-amd

tie, ktoré sa používajú v dnešnej dobe som ti už napísal..

nebo co se plánuje do budoucna a tak..

-to čo AMD a Intel plánujú do budúcna je vo hviezdach. No niekde som čítal, že AMD sa chystá a bude sa zameriavať len na čipy APU. A do budúcna od AMD bude asi toto:

http://www.zive.sk/clanok/100329/amd-ohlasilo-nove -procesory-carrizo-slubuje-nevidanu-efektivitu

http://www.zive.sk/clanok/99228/amd-na-buduci-rok- chysta-prekvapenie

-no som zvedavý, či tie Carrizo budú aj na FM2+ soket..

nemáš začo, no aj tak je ten projekt "Carrizo" na figu..;-)

-AMD je známe tým, že má trochu slabší výpočtový výkon oproti Intelu. Myslím, že "do budúcna" by bolo pre nás - smrteľníkov, asi najlepšie keby AMD a Intel spojili sily. AMD by malo na starosti grafickú časť, a Intel výpočtovú...

Ja viem, že to nehrozí. No keď sa nato pozeráme len z hľadiska vývoja procesorov, tak podľa mňa ide AMD zlou cestou. Radšej by mali riešiť slabší výpočtový výkon a nie robiť APU čipy. Veď predsa keď chcem poriadnu grafiku, kúpim grafickú kartu a nie APU. A to sa mi rozhodne nechce veriť, žeby AMD vyrobilo to Carrizo také "graficky výkonné", žeby mohlo konkurovať nejakej poriadnej grafickej karte..

Z hlediska vývoje procesorů jsou na 22nm, kam až dál to chcou zmenšovat? Vždyť se pomalu blíží ke konci a pochybuji, že to zvládnou ještě zmenšit. A pokud si pamatuju dobře, tak existovala firma ATi, která produkovala grafické karty, poté došlo k její akvizici pod AMD. Takže si troufám říci, že ATi (přesněji výrobní linky)existuje jen pod jiným jménem a to drží celé AMD nad vodou.

Amd totiž dělá 2 věci, nvidia a intel 1. Tudíž mají více peněz. Peníze jsou dneska všechno. Není to u amd že neumí 22 či 14mm výrobu nebo silnější cpu. Nemá prachy. Takový výzkum+vývoj+výroba stojí tolik melounů. Kdyby intel neměl konkurenci,tak by jejich cpu stálá o dost více. Ale grafiky má nejlepší. Těším se na ty r9 380 a 390.