Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem současné trendy ve vývoji PC

Kdyby vám někdo položil otázku: "Jaké jsou současné trendy ve vývoji PC" (a vy by jste byli v obraze), co by jste mu odpověděli? Prosím
Stačí to napsat jen třeba v bodech, abych měl představu o co jde, pak bych si to našel sám už o tom něco víc.

Díky

Zvysovanie vykonu sa nedosahuje nejakym trendom, ale pracou vyvojarskych timov (ci uz u samotnych vyrobcov chipov alebo pri vyvoji tensich a presnejsich laserov a vynachadzani novych sposobov umoznujucich jemnejsie nm struktury apod)
P.S: jo, a slovo praca to je pre managero-obkecavacov neznamy pojem :-)

To je třeba rozlišit. Pro herní sestavy a pracovní stanice je trend co nejvyšší výkon vyladěného systému (CPU, GPU) na úkor spotřeby, pro kanclsestavy a HTPC spíš naopak - co nejnižší spotřeba s dostatečným výkonem pro mainstreamové aplikace a dekódování videa. O serverech toho moc nevím, ale řekl bych co největší bezpečnost a výkon diskového subsystému.

současné trendy ve vývoji PC

-PC je všeobecný pojem. Keby si bol konkrétnejší. V PC sa totiž nachádzajú aj nejaké komponenty, ktoré tiež podliehajú nejakým "trendom". V tom prípade asi všeobecne platí vyšší výpočtový výkon, no nižšia, príp. rovnaká spotreba. To sa týka napr. procesorov a príslušné technológie výroby, napr. 32 nm. No dnes používaná 22nm technológia..

Trendy? 1. Setrenie spotreby (novsie vyrobne tehcnologie), 2. tichost (SSD, pasivne chladenie vyplyvajuce z bodu 1.), alebo na druhej strane co najvyssi vykon, t.j. vylepsovanie architektury CPU a GPU, viac paralelnych vypoctovych jednotiek. Nic prevratne.
Prevratne je asi to, ze casom budu asi tablety a podobne veci s nekompatibilnym CPU vytlacat klasicke x86 PC viac a viac do uzadia resp. len do profesionalnej sfery apod.