Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Roaming

Zdravím, môjho kamoša otravuje keď je blízko hraníc že ho roaming prepája napr. na českú sieť.. On sa dovolá hocikomu, ale jemu sa tým pádom nedovolá nik (respektívne tipujem že sa mu nedovolá ten kto nemá roaming..). Doteraz si myslel že za hovory automaticky v tej sieti aj platí viac ale pokiaľ viem tak v Čechách aj na Slovensku sa už platí za hovory jednotná cena (má O2). Chce to vypnúť ale nevie ako? Sám by som v mobile niečo preskúšal buď by to vyšlo alebo nie ale predsa je to jeho mobil a nechcem mu tam nič poškodiť. Neviete mu poradiť?

Za každú radu Vám vopred aj v mene jeho Ďakujem!

Ked je v roamingu tak sa mu kazdy dovola, aj on sa dovola von. To je zmysel roamingu. Volatel nemusi mat nic, volatel neni v roamingu.
Toho kto je v roamingu to stoji potom roamingove poplatky (aj prijatie hovoru aj volanie), ktore zavisia od toho v akej sieti je prihlaseny.