Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mac počítač a síťová tiskárna

Zdar,
potřeboval bych poradit.

Máme v práci síťovou tiskárnu Canon MF8030, pan majitel má MacBook, nějaký nový, ale už upgradoval systém. Říkal, že předtím upgradem mohl ze síťové tiskárny tisknout a teď to nejde, nic to nevytiskne.

Vůbec Macy neznám, jsou potřeba nějaké ovladače jako na Windows a jak případně síťovou tiskárnu nastavit?

by default netreba ziadne ovladace. mac si vystaci aj so zakladnymi, akurat si trochu ochudobneni o niektore pokrocilejsie nastavenia tlace (draft, etc.)
nastavovat nic netreba. staci byt v rovnakej sieti ako je tlaciaren a napriklad v programe Preview by sa malo cez menu tlace (CMD+P) zobrazit aj sietova tlaciaren. Pripadne v System preferences v casti Printers and Scanners.
Ak to nejde, stale je moznost nainstalovat ovladace od vyrobcu - canon pokial viem vzdy dodava aj ovladace pre Mac.

Pripadne v System preferences v casti Printers and Scanners.

Kde to prosim je? Jak se dostanu do System Preferences? To je neco jako Ovladaci panely ve Windows?

On v programu ze ktereho chtel tisknout, nejaky ovladac k MF8000 mel, sice tiskarna je MF8030, ale tvrdil, ze to je ono. Nikde jsem tam ale nenasel IP adresu tiskarny, tak jestli to nebyl ovladac pro USB. :-/