Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vhodné HW parametry pro tablet

Dobrý večer,
chtěl bych se poradit ohledně parametrů pro x86 tablet s Win8. Prozatím jen čistě obecně. Mnoho je s Intel Atom. Hned tedy první dotaz. Je znatelný rozdíl mezi např. 2W a 8W nebo se výkon neliší? Dále, dostačuje pro Win8 v tabletu 1 GB DDR3L? A nakonec, je možné připojit přes redukci na microusb HDMI? Nechci za něj moc utratit, asi max. 4000 Kč. Využití by bylo Office, občasné přehrávání filmů. Děkuji předem.

- Win8 bude prakticky JEN s Atomem. Pokud to bude cokoli Z3xxx, tak bych se nebál.
- čím větší příkon, tím větší výkon (pokud se jedná o stejnou rodinu), ale taky kratší běh na baterku a samozřejmě vyšší zahřívání
- microUSB je USB. HDMI je něco jiného, takže pokud konektor není "od výroby" kombinovaný (na piny jsou přivedeny jak USB, tak video HDMI a přepíná se to nějakou vyfikundací v té "redukci"), tak to rozhodně nepůjde

teoreticky je ok, len ta cena je vyssie (ale acer je aspon zavedenejsia firma jak hento co si daval prve). Ale ten Win bude fungovat aj s 1GB RAM, otazka je len ze ked tam pospustas kdejake prehliadace internetove plno stranok ze kedy sa ta RAM zaplni (ja osobne som mal v netbooku od vyrobcu 2GB s baytrailom a aj tak som to zvysil na 4GB, preistotu., co budem trocharit :). V tablete sa to ale neda navysovat tam to bude napajkovane (preto ked uz kupujes tak radsej nech to ma viac)