Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr notebooku

Zdravím, byl jsem pověřen vybrat notebook do 10000,-. Chtěl bych se Vás teda zeptat, co byste mi doporučili. Idealně nějaký neporuchový a s mechanikou. Budoucí uživatel rozhodně není náročný, takže na HW moc nezáleží. Díky :)
Změna kategorie, původně: PC sestavy (karel)

1. "byl jsem pověřen vybrat notebook do 10000,-. Chtěl bych se Vás teda zeptat..."
Preco si bol povereny prave Ty, ked znalosti nemas a potrebujes radu?
Chapem, ze nie kazdy je pocitacovy znalec, ale to sa mohol informovat aj samotny kupec.

2. Povereny "znalec", by mohol napisat aspon na aky ucel sa bude notebook pouzivat.
(niekto vyzaduje maly, lahky, prenositelny, niekto radsej vecsiu obrazovku. niekto ciselnu klavesnicu).

Ked chces poradit vseobecne (bez ohladu na vyrobcu, typ CPU, GPU atd.), tak takto:
* bude sa NB casto prenasat? (velkost, vaha, vydrz baterky)
* ucel pouzitia, kancelarsky, Internet, specialne programy (uprava videa, grafika ...).
Dufam ze nie hry, ked to ma byt "do 10000,-" (ak neni to v €, alebo $), tak to nejde.
* typ displeja matny / leskly (pre mna dolezity udaj).
* servis a zaruka. Dolezita vec, u NB v najnizsej triede (do do 10000,-)

3. "nějaký neporuchový" Tak to je problem. Kazdy vyrobca NB vyraba rozne kategorie od "smejdov" az po "business" triedu
(ta je samozrejme za inu cenu)
Vyrobca NB, keby vyrabal super kvalitne NB, tak zaplni trh a skolabuje (a nezanestnanych budes zivit aj Ty).
Princip kapitalizmu je vyrabat a predavat. Preto NB (hlavhe v najnizsiej triede) nesmie mat dlhu zivotnost a je jedno od akeho vyrobcu, (kazdy chce prezit).

Může být klidně větší, určitě s numerovkou. Přenášet se moc nebude, ale hýbat ano (tzn. takové to - dám si ntb na klín (občas na stolek) k televizi a budu na netu, takže na velikosti ani váze tolik nezáleží). Účel použití - internet, občasné vypalování, použití Flash disků (tudíž USB 3.0). Dislpej matný (pokud možno). Servis a záruka - tak samozřejmě kdo by nechtěl spolehlivý servis a záruku delší jak dva roky? To by se ale asi těžko shánělo.