Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Full HD

Dobrý den,

chtěla bych požádat o radu ohledně Full HD. Jedná se mi o to, když si koupím notebook s rozlišením Full HD, půjdou mi přehrát filmy jen ve formátu Full HD nebo to může být jakýkoliv formát/rozlišení? Omlouvám se, ale v počítačích se opravdu nevyznám a tahle informace by mě moc pomohla.

Děkuji

Ano je uplne jedno jaky mas film. Ak mas fullHD display tak budes vidiet fullHD film ostro (vo fullHD rozliseni). Ked nemas fillHD display tak budes vidiet fullHD film s menej detailami (lebo nemas tak jemne rozlisenie displaya). Pre notebook je to zhruba jedno, mozes brat aj fullhd ak chces.

Rozlišení neřeš, přehraješ cokoliv na jakémkoliv displey, ale co by tě mohlo limitovat je výkon, tzn. že CPU nebude mít dostatek výkonu na přehrání video ve full HD rozlišení ( bude se trhat ), ale v době kdy full HD utáhne skoro každý smart-phone si myslím že to u nového ntbk nehrozí...

• Hlavni rozdil je v rozliseni a poctu pixelu, rozdil uvidis zde:
samozrejme zalezi na velikosti plochy, kde je nebo vyhodnejsi pouzit FHD, nebo staci jen HD, u "15" NTB uz je to spis u preferenci, zda zvolis FHD nebo ne, ale chce to mit trosku lepsi oci :-)
[img=http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/e/e0/HD_vs_SD_resolutions.png]http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/e/e0 /HD_vs_SD_resolutions.png[/img]

Full HD není funkce ale standard - 1920×1080 pixelů ( 2073600 pixelů, to jsou ty malé čtverečky na tvé TV nebo monitoru ) , nyní se buduje nový standard a to 4k - 4096x2304 (cca. zatím není dáno) tj. už 9437184 pixelů - to je o 5x víc počítání pro GPU než u Full HD rozlišení. Já měl např. notebook který měl display 1366x768 ale jeho grafika zvládla počítat i Full HD rozlišení takže po připojení Full HD monitoru přes HDMI notebook zobrazoval svůj obraz ve Full HD rozlišení...Takže pokud koupíš notebook kde GPU umožnuje zobrazovat Full HD, tak na maličkatém display u NTBK ti vůbec nebude vadit nižší rozlišení a pokud ho připojíš přes HDMI do tvé např. Full HD TV tak si můžeš klidně pustit Full HD film. Rozumíš ?