Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zpomalené reagování aplikací/oken, zamrznutí

Dobrý den,
prosím o radu ohledně problému s notebookem, nejspíše tedy s jeho grafikou, případně OS, nevím kde je chyba. Čas od času - čím dál častěji, nejspíše při vytížení, se mi stává, že se všechno začne sekat, nebo se sekne úplně. Uvedu na příkladech, protože nevím jak jinak to popsat. Ať už okna prohlížeče, nebo hry se pohybují tak nějak zpomaleně. Místo aby se okno prohlížeče při otevření z lišty prostě rozprostřelo přes obrazovku, jde to pomalu a sekavě než se tak stane. Samotná práce na www stránkách ale ovlivněna není.
Druhá věc při úplném zaseknutí "grafiky". Například hraje mi písnička na youtube ale zasekne se obraz, nereaguje myš ani klávesnice, přes což cesta nevede. I když spuštěné aplikace normálně běží dál jakoby "na pozadí". Klávesnice nereaguje ani na ctrl+alt+delete. Jediné na co notebook poslechne je násilné vypnutí.
Jedná se o notebook HP Pavilion 15 odkaz = http://www.czc.cz/hp-pavilion-15-e042sc-modra/1319 17/produkt . Dva roky starý, doteď s ním problémy nebyly. V ntb jsou dvě grafiky, všechny náročnější programy jsou nastavené na AMD. OS je Windows 7 64bit.

Prosím jestli mi někdo dokáže říct kde může být chyba, než to odnesu do servisu s tím, že "občas se to seká".
Děkuji za jakékoliv reakce.

Začíná se tím že se zkontroluje, co je všechno spuštěno za procesy, co vytěžuje GPU a CPU, dále se kontroluje systém na internetovou havět jako malware, adware, viry, toolbary atd. atd., pak se měří teploty, zda-li je notebook zahlcen prachem a Hardware nestíhá z důvodu přehřátí, no a pokud ani jedno nepomůže, tak se reinstaluje celý OS.

Samozřejmě, že tohle vám mohou udělat i v servisu, nebo je uživatel zručnější a má na to čas, zvládne to sám