Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Externný HDD, načo si dať pozor a aký model je vlastne štatisticky asi najlepší?

dobrý den, chcem si kupiť externný HDD na ktorý sa budem mohol spolahnuť niekoľko rokov, zatial mám jeden no je to 3,5" samsung D3 je to veľký HDD ktorý by som využival ako Zálohovací HDD. no chcem nejaký menší 2,5" ktorý budem bežne použivať a taktiež tam budem mať dáta. takže takto budem mať data na dvoch diskoch čo je myslím bezečné...

Ale potrebujem poradiť ktorý si mam vybrať.
http://www.alza.sk/western-digital-2-5-elements-po rtable-2000gb-cierny-d433999.htm#popis
http://www.alza.sk/western-digital-2-5-my-passport -ultra-2000gb-modry-d435602.htm#popis

cenový limit mám 115€ a potrebujem 2TB, na rychlosti až tak nezaleží, hlavne mi ide oto aby to malo vydrž niekoľko rokov

vopred dakujem za pomoc

Spolahlivy disk NEEXISTUJE ! Uz sa to tu vela krat pisalo aj o notebookoch alebo inych komponentoch. Aj keby si si kupil ten najrahsi a najkvalitnejsi disk tak sa ti kludne moze pokazit kedykolvek aj tvojim zapricinenim napriklad takym ze ho zapojis do PC s nekvalitnym zdrojom a v baraku ti kolise napatie.
Vyber si do cenovej hladiny aky ty chces ale zaruku na kvalitu a bezchybnost ti nik neda viac ako 2 roky ;-)

čakal som podobnú reakciu :)

a čo sa týka tých prepojovacích kablov USB z HDD do NB, je možné aby dve rozne kable mali roznu rychosť prenosu dát? ja som myslel že je to čisto zaležitosť Harddiskou z ktoreho a do ktoreh sa kopiruje no niekde som počul že ked nejaký spotrebitel vymenil kabel tak mu išlo 2x rychlejšie kopirovanie ako s originalnym kablom, je to pravda?