Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Po uložení změn v BIOSu nenabíhá PC.

Dobrý den,
před momentem jsem resetoval počítač a najel do BIOSu. Změnil jsem frekvenci procesoru na 4.3GHz, vypnul hlídání temperature, a povolil funkci "intel rapid start". Volty u jádra mám nastavené na 1.2V. Po uložení změn se PC místo restartu na pár vteřin vypnul, potom se zapnul, ale už pouze svítil a běžely větráčky. Nenaběhl zkrátka žádný obraz (Není signál). Nedostanu se ani do biosu. Zkoušel jsem jeho restart CMOS, po zapnutí se PC 3x po sobě zapnul a vypnul, po dalším jeho samovolném špuštění byl ve stavu jako dříve (větráčky od GK se roztočí vždy jen při zapnutí, nebo vypnutí, a to pouze na sekundu něco.
Netušíte prosím, co se mohlo stát? Jestli zapnutí nějaké výše zmíněné funkce v BIOSu nepoškodilo hardware? (Deska, procesor). Byl bych Vám velmi vděčný za rady. Počítač jsem složil jako dárek přítelkyni a teď mojí vinou nejde spustit. No hrozný to pocit Dostaňte mě z toho.
Základní deska: Gigabyte B85N Phoenix
Procesor: Intel Pentium G3258

Děkuji a přeji hezký večer,

Vojta

vypni to z 230V a vyber knoflikbaterku na minutu. Stale nic?

Pozeral si v manuali ze ci sa nastavenia BIOSu neresetuju na tej doske nejak specialne? (napr. zapnutim s prehodenym niecim?)
Ak si nemenil voltage tak by odist nemalo nic. (P.S: voltage pre ten cpu je 1.025V ci tak dajak takze pri 1.2V nieco odist mohlo. Inac aj DC menice dosky mohli odist aj bol moc velky odber prudu)

No jsou tam dva piny, u kterých je napsáno CLR CMOS. To je to samé, jako kdybych vytáhl baterku, ne? A na napětí 1.2V to jelo celý den. Změnil jsem opravdu jen tu frekvenci + zapnul funkci intel rapid start a vypnul funkci hlídání teploty cpu. Hned po uložení a exitu se začalo dít tohle..

Tak bohužel ani baterka nepomohla. Zapl se, po pár vteřinách vypl, zase zapl a opět stejná situace, kdy vše běží, ale obraz nikde. Co mohlo prosím nejpravděpodobněji odejít? Základní deska nebo procesor?

Tak chladič na něm samozřejmě mám. Když PC běží, nesvítí ani klávesnice ani myš. A HDD bliká (lupe) pravidelně asi v 2 sekundových intervalech. Jelikož je deska Pheonix, má dole diody. Ty se pomalu rozsvěcovaly a zase zhasínaly. Teď pouze v kuse svítí. Viděl bych to na tu desku :-/