Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Přehlcená wifi síť

Zdravím poradňáky,
mám problém s wifi připojením - zatímco přes kabel je rychlost internetu dodávaných download/upload 40/40 Mbit/s, rychlost na zařízeních připojených přes wifi dost kolísá: někdy je to 10/10 Mbit/s, jindy třeba i cca 1/2 Mbit/s a to už je fakt strašné. Přes inSSIDer jsem zjistil počet sítí a využívané kanály - 11 různých sítí, skoro všechny kanály obsazené, takže problém bude v přehlcení pásma - zkoušení jiných volnějších kanálů nepomohlo.
Používám starý router Asus WL520-GC se standardem IEEE 802.11b/g pracujícím na 2,4GHz, notebook podporuje standard IEEE 802.11b/g/draft-N a další přenosná zařízení taktéž IEEE 802.11b/g/n. Nabízí se řešení v podobě přechodu na 5GHz pásmo, ale nevím jestli by notebook zvládl přijímat 5GHz signál (předpokládám, že spíše ne), jiná přenosná zařízení podporují jen 2,4GHz. Pomohlo by, kdybych alespoň koupil router se standardem IEEE 802.11b/g/n?
Děkuju za odpovědi!

wr741n má 5db anténu, wr841n má dvojici 4-5db antén.
starý router s nízkým výkonem nech jako ap pro pokrytí zahrady nebo garáže.

u většího bytu vytáhnout kabel z prvního routeru až to místa se špatným signálem, tam zapojit a nastavit lan část starého routeru jako druhý ap.

volné kanály v paneláku nenajdeš. máš se proto dívat, kde je rozumnější odstup od rušení.