Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Napájení INVERTORU LED LCD SONY VAIO ::SMD pojistky ::

Zdravím, mám problém, že mi do INVERTORU na LCD u NB nejde žádné napětí jdou jen data podsvícení žádné, tudíž jsou na scéně pojistky na základní desce celkem je jich tam 5, jedná se o SMD pojistky a nevím jak to změřit, protože to nemuzu zapnout, jelikož v sony jsou tak chytří, že nejde uchytit chladič aniž by to nebylo primontované k plastu ale tam pak nejsou pristupne pojistky na zmeření napětí....Nejde mi jen o měření ale i o celkové řešení problému, jestli tam nestačí dát třeba jen mustek, nebo jak vubec zjistit jaka pojistka jde k čemu...

Poistka ma mat 0 ohmov.
Ktora ide kam vidiet v servisnom manuali v scheme. V nudzi sa daju odsledovat plosky pripadne uvazovat logicky podla umistnenia suciastok.
Oznacoval si tam aj odpory nielen poistky, dobre je aspon vediet rozoznat odpor a poistku, ked sa clovek vrta v TV (ci vlastne v NTB :)

P.S> a problem vobec nemusi byt nejaka poistka. Plochy kabel je OK? A v NTB je budic LED kdesi u displaya, a ne na zakl.doske.

To este je mozno ok, zavisi od hodnoty tej poistky. Ked bude odpalena bude to merat asi nekonecno alebo vyssie hodnoty. Prepni si to na kiloohmy budes to vidiet lepsie. Ked najdes vadnu tak teoreticky staci ju premostit, otazka je ale aj preco odisla, takze tam bude vadne toho mozno viac.

Odpalene moze byt kadeco. Moze byt v haji aj nejaky tranzistor ktorym sa to spina, ptz VBIOS zapne Vcc displaya az ked tam nieco zdetekuje cez DDC/AUX, takze moze byt vsetko mozne. Ked pripojis externy display tak ten funguje normalne?