Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook Lenovo - občas nejde zvuk

Ahoj, mám notebook Lenovo G580, mám ho asi měsíc. Občas mi nefunguje zvuk, například po zapnutí, někdy i když na na ntb dlouho pracuju. Pomůže jedině restart. Nevíte co s tím?

Chvíli po zakoupení ntb se mi automaticky nainstaloval Windows 8.1 na místo původních osmiček. Pak mi to začalo házet chybu (něco se zvukem), takže jsem postupoval podle návodu zde: www.lenovoblog.cz a ten původní problém zmizel, nevím ale, jestli to blbnutí zvuku může souviset s touhle záležitostí.

Takze ak si od novoty upgradeoval na 8.1 tak si mal tym padom zase nainstalovat si komplet vsetky ovladace na VSETKO = chipset, grafika, LAN, Zvuk atd...
Dalej ak to si sppravil a nepomohlo tak mne to tiez robievalo toto co tebe na mojom notebooku a problem bol vtom ze som si nainstaloval jednu zaplatu od Microsoftu (cez Windos update) a ta robila problemi ! Nepamatam si cely nazov tej zaplaty ale viem ze ked som ju odinstaloval tak to potom uz islo dobre.
Skus si cez Windows Update aktualizovat Windows.. mozno pomoze. Ak nie tak napis sem a skusim ti naist presny nazov tej zaplaty co robi problemi...

Opravdu jsem měl nainstalovat vsechny ovladače znovu? Myslel jsem, že když mi to nabízí automaticky upgrade na W8.1, tak to automaticky zaridi i instalaci ovladacu. Zadne jsem neinstaloval a nemam problem s nicim jinym, nez se zvukem. Do te instalace vsech ovladacu se mi nechce moc poustet :-D

Budes sa ti musiet do toho ist. Je to normalna vec ! Lebo inak mozes mat spomaleny system a aj hry ti mozu sekat !
Takze chod pekne na stranku tvojho vyrobcu anajdi tam ovladace na tvoj Windows 8.1...
alebo ak sa ti vazne nechce tak si aspon stiahni a nainstaluj ovladace na zvukovu kartu pre Windows 8.1

tie stare tam mozes kludne nechat a nainstaluj len tie nove.
----
Inak Lenovo ma vlastny instalator ovladacov ! :) Ak mas v notebooku v Ovladacom panely taku okruhlu ikonku zo sipkou nahoru a dolu a vola sa "Lenovo Update drivers" tak staci kliknut na to a potom NEXT a oznacis ktore ovladace a ono to za teba najde z ich stranky.. (to ak si vazne moc lenivy ;-))

No ja mám Lenovo G780 a s tím zvukem mi to dělalo i před upgradem na 8.1 a dělá mi to doted. A ty ovladače nemusíš instalovat znovu po upgrade vždyt tam všechno zustane jak je už si to moc nepomatuju ale když jsem upgradoval na 8.1 tak to bylo tak šikovně udělane že to všechno zustalo jak jsem to měl za 8ček. Nepomůže ti ani instalovat ovladače zvukovky mám tam nainstalované ty co tam mají být a pořád to dělá nepomůže nic jedině restart. Jestli tohle někdo vyřeší a bude to fungovat tak je borec.

- ako si mozes byt isty ze nejde o SW problem (ovladace)? (inak nejde len o ovladace od zvukovky, al aj o ACPI ovladac/utilitu od vyrobcu a ovladac od cipsetu)
- skus pouzit live verziu Linuxu Ubuntu - desktop - otestuj ako pojde zvuk pod linuxom, ak bude problem pretrvavat aj pod linuxom, skus stiahnut/flashnut zo stranok lenova najnovsiu verziu biosu pre tvoj NB a znovu otestuj pod linuxom, ak ani toto nepomoze, je to na reklamaciu - studeny spoj, ina vyrobna vada