Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem herní deska

Na poradně živě,jsem četl že herní desky mohou spotřebovat až 60w,není to moc,je to skoro jako grafika r7 250. Dotaz je ohledně amd 3+ asus crosshair formule z.

Co to je "herni deska"? Preco by mala deska nieco spotrebovavat? Dnes je vsetko v CPU, aj northbridge, na doske ostava len southbridge ten zere typicky tak do 10W. (a este nejake periferie ako LAN a zvukovka apod to zere radovo jednotky W)
DC menice maju nejake straty, zavisi od kvality. Ale viac jak nejakych 10-20W straty na menicoch asi nebudu.