Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Asus - občas zamrzá

Dobrý den, potřeboval bych poradit,dostal se mi pod ruku na opravu ntb asus A53B, který chvíli funguje a chvíli zamrzne na 5 min. poté se rozběhne. Pc je přeinstalovaný 3x a stále dělá to samé. Zkoušel jsem memtest, nenašlo to žádnou chybu. V programu HD Tune bylo zjištěno 0,1% damage. Při nainstalovaném antiviru (at je jakýkoliv) to každou chvíli píše chybu aplikace, s pamětí nelze provést operaci written. Mám takové tušení, že bude problém v HW. Poradí někdo prosím, jak pc otestovat abych zjisil, co může být špatné/čím to může být? Moc se na forech nevyskytuji tak se omlouvám za případné nedostatečné info. Děkuji

V programu HD Tune bylo zjištěno 0,1% damage.

je pravdepodobne tvoj problem. Vymen disk alebo pri instalacii urob systemovy oddiel len na oblasti ktora nema vadne sektory (t.j. na oblasti s vadnymi sektormi urobis dalsi oddiel ale win nainstalujes do oddielu bez chyb), ci to potom pojde spravne.

Tušil jsem ze to nejspíše bude HDD. Nechám to projet znovu a uvidim. Každopádně zkusím nainstalovat systém na oddíl bez chyb. Jak zjistím, kde jsou vadné sektory,jak vytvořit oddíl na ty vadné sektory? Instalace je snad jasná, mělo by to vyhodit oddíly připravené už ne?

HD Tune ti predsa ukazuje ze kde su tie chybne miesta (si to tam nejak vyrataj a nejak vydel percentualne ku kapacite disku aby si vedel na jakom mieste (kapacitne) to je). V instalatore ak z instalacky nabootujes tak kliknes na oddiel a dole mas nastroje a zrusis oddiel a vytvoris oddielov viac, a nasledne kliknes na ten dobry a kliknes na dalej, on sa nainstali na ten na ktory si klikol.

Druha moznost je nabootovat tam UBCD, tam su utility vsetkych vyrobcov diskov, spustit spravnu podla vyrobcu disku, spustis tam full scan, a ak tych vadnych sektorov neni vela tak ich ta utilita premapuje na funkcne. Ti vypise ci to potom je ok alebo ne. Je mozne ze aby ta utilita nasla disk tak bude treba zmenit SATA mode v BIOSe na IDE, potom po tej oprave pred novou instalaciou Win to zas zmenit na AHCI.

tak jsem projel disk UBCD a po 15s se test zruší s hláškou: TOO MANY ERRORS FOUND-PLEASE CONTACT TECHNICAL SUPPORT. ERROR/STATUS CODE:0225.
Je tedy HDD špatný? HD Tune našlo jen tři "čtverečky" z celé soustavy. Dá se zjistit ještě nějakým způsobem abych měl jistotu že je to opravdu špatný hdd?