Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Herni/pracovni pc do 35k

Dobry den,
v blizkem budoucnu budu porizovat novy herne-pracovni pc.
Rozpocet - 35k strop.
Bednu + monitor, OS se mi snad poradi sehnat pres fakultu jako student.

Hry: novinky ve fullHD na jednom displayi, prevazne mmorpg the bless, dark souls, archeage, etc., dale witcher 3, black desert, Dragon Age:Inquisition...
Prace: CAD/CAM - SolidWorks, Inventor, HSMWorks, Mastercam 8... co skola dovoli

Zde jsem navrhl zaklad: https://www.alfa.cz/basket.php?items=_2G8H041TA001 2NU0012WU8012LD1012KZL012MZK012MYM012SFN01
u SSD Crucial MX100 256GB nebo ADATA Pro SP900 256GB nevim ktery - adata se da sehnat i za 2,5k
dalsi 1TB HDD dokoupim casem, prozatim mam externi pro data

Zvazuji koupit lehce pouzity i7-4770 - na netu cena cca 7k,- [jak funguje "zaruka u vyrobce" ? kdyz podle kodu na cpu ma zaruku napr. do 9.10.2018 - kde bych ji uplatnoval?]
RAM bude navysena na 16GB (pokud nepojedou programy jak maji)

grafiku chci herni, cekam, ze v horizontu nekolika tydnu (max 4mesice :?: ) vyjdou nove AMD, coz by melo zmenit ceny gpu
- zatim jsem uvazoval nad gtx 970, pripadne 290x (proto 600w zdroj)

Predem diky za vecne rady, a ano je mozne, ze budu cekat na ty nove gpu, takze bych nejspis polozil dotaz znovu tesne pred koupi

diky za navrh
Nicmene s i5 jsem byl odkazan dopryc - duvod: na CAD/CAM a pro delsi vypocty rozhodne Intel Xeon E3-1231 v3 nebo I7-4770

Za disk nejsem ochoten dat takovy penize - Chtel bych se zeptat jaky by to melo prinos?
SW vyuziva RAM pro praci s modely, ten hdd jen pri spusteni/nacteni soucasti/preulozeni..
(-proto to vidim, z meho pohledu, jako plytvani penez na spatnou komponentu a jeste k tomu na ukor ostatnich)

Case- nechci pruhlednou bocnici

DVD nevyuziju

Chladic - nebude stacit Fera ?

Ehm... vidim cenovku 30k a monitor nikde :)
ja tam mam zaklad za 16 501 + 10k pro grafiku +7k pro procesor

suma 33,5k (+OS bych se mohl vlest do 35k - za predpokladu, ze nebude free pro studenty)

taky diky za reakci
co je spatne na mnou zvolenych RAM? (nerozumim tomu :) - vybiral jsem podle voltaze - nekde jsem cetl, ze 1,35V je kvalitnejsi nez 1.5V - dale podle frekvence+casovani a v neposledni rade podle ceny
- poznam vubec nejaky rozdil mezi CL11 (mnou zvolene) a CL9 (Vami navrhnuty) ?

Zdroj jsem tam dal 600w, protoze kdybych se rozhodl jit cestou 290x, tak aby nebyl problem.
- vidim SS ma 5let zaruku a lepsi A na +12V vetvi
tady asi opravdu bude lepsi SS
jen co kdybych tam chtel dat treba tenhle: http://www.czc.cz/corsair-cx-builder-series-600w/1 15971/produkt
- rozdil cena, zaruka mensi nez u SS a nevidim nikde parametry na 12V vetev
(asi lepsi cesta bude nesetrit na nespravnych mistech)

Crucial MX100 256GB jsem vybiral z duvodu řadiče (po tom co jsem si precetl v clanku o ssd)

ono ja prave nechci brat 2x4 - protoze 8 je malo a po rozsireni bych uz nemel dalsi misto (ale i tak osobne pochybuju ze 16GB nebude stacit - ze zkusenosti kolegu spoluzaku co maji vic praxe, tak tvrdi, ze delat s 16GB RAM je nekdy za trest u tech sestav, se kterymy pracuji)
tak jsem uz rovnou predpokladal dokoupeni dalsiho modulu na celkove 2x8