Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nadměrné chlazení (hučení) notebooku a rapidní pokles výdrže baterie

Ahoj, jsem relativně počítačový laik a potřeboval bych radu,

mám cca půl roku starý Lenovo IdeaPad Flex 2 15 Black, vše dosud bez problémů, nicméně cca týden pozoruji rapidní zkrácení doby výdrže baterie. Z původních klidně i 6ti hodin (při sníženém jasu a běžném používání) nyní nevydrží déle jak 2 hodiny, ať už na něm dělám cokoliv. Z dříve naprosto tichého notebooku se stal neuvěřitelný hučák, který je opravdu poměrně silně slyšet - myslíte, že to bude nějaký problém s chlazením počítače? Další věcí, asi logicky vyplývající z té předešlé je, že nejenom vydrží kratší dobu, ale zároveň se daleko déle nabíjí... Jak jsem psal předem, tak ho mám teprve půl roku, takže možná by to byla závada opravitelná v rámci dvouleté záruky.

Budu moc rád, když by mi někdo poradil. Díky!

Za předpokladu že půl roku starý notebook má v pořádku chlazení tak - zvýšené otáčky znamenají vyšší teplotu CPU - vyšší teplota CPU = zvýšená zátěž - pokud je CPU zatížen znamená to že CPU zatěžuje nějaký proces - zjisti který a ke kterému softu patří a ten vystřel do vesmíru a nebo HDD rovnou zformátuj a nebo obnov pomocí recoveryho a máš zpět svou výdrž 6h. Když si PC laik tak přestaň s warezem.

Určitě se podívej, co ti vyjídá systémové prostředky, něco musí ;)

Pokud ne, zkus notebook vrátit do továrního nastavení.

Pokud stále nepomůže, šel bych s tím do servisu. Na baterii je záruka 6 měsíců, tak si pospěš! :)