Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Relativně vysoká teplota CPU a vysoké otáčky ventilátoru

Zdarec,

mám problém s tím že se mi zdá teplota CPU relativně vysoká při hraní her 59°, ale otáčky ventilátoru jsou až 3,5k rmp, což se mi zdá až moc.

nějaká rada co s tím? nebo je to v pořádku?

jinak Pc sestava je:
Procesor:
AMD Phenom II X4 960T
Grafická karty:
Msi AMD Radeon R9 270
Základová deska:
ASUS M5A97 R2.0
Zdroj:
Cooler Master Thermal Master 500W pasiv PFC

Pc běží normálně v klidu, ale ty otáčky mě fakt děsí.

Dík za všechny odpovědi ;)

- teplota CPU v zatazi je OK
- ak pouzivas boxovany chladic na CPU, tak sa musis s jeho hlucnejsou prevadzkou bud zmierit alebo ho vymenit za lepsie riesenie
- skus si ten chladic vycistit od prachu - stlaceny plyn
- pripadne si v biose dosky nastav silent mode pre chladic/e

- nie, CPU je suma-fuk aka VGA je spolu s nim v PC

Tak tohle zrovna vůbec není pravda.
Grafika může a obvykle má ZÁSADNÍ vliv na několik věcí:
- proudění vzduchu v bedně, stačí delší karta a je vymalováno.
- TDP karty - vyšší tdp v bedně podstatně zvedne teplotu vzduchu a tím logicky I teplotu ostatních chladičů a všeho ostatního.
- zdroj - pokud si karta vezme víc, logicky zdroj bude víc hřát...
+ jak bylo zmíněno, procesor může mít víc práce....
Takže to rozhodně není suma-fuk.

Pokud sleduješ hlučnost při hraní, tak ano. Protože v případě předchozí grafiky se procesor flákal. A pokud je nová grafika výkonnější, tak celkem logicky zvládne zpracovat více dat, ergo CPU je musí dodat, ergo CPU jede na 100%, ergo CPU víc topí a regulace chlazení zvyšuje otáčky.

Takže tam máš obyčejnej dodávanej boxovanej chladič. V tom případě gratuluji teplota kolem 60sát je s tímto procesorem a dodávaným chladičem normální.Spíš teda nízká:-)Ten hukot chladiče taky.

Procesoru to nijak měřitelně neškodí. Otázkou je až budou letní horka a v místosti +15stupňů proti teď.Ale ten box umí točky i k 5000.
Našetři raději dopředu těch několik stokorun na něco lepšího.