Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Win XP

Mám stále OS WIN XP sp3.
Jelikož jsem tento OS už pár let nepřeinstalovávala, tak je nyní řádně zpomalený.
Z reinstalace mám ale trochu strach, neboť XPéčka už nemají podporu a ta stávající v mém počítači mají alespoň léty posbírané aktualizace.
Potřebovala bych poradit, jestli bude nově nainstalovaný OS WIN XP nějak extrémně zranitelný, oproti staré instalaci s posbíranými aktualizacemi.
Děkuji za případnou radu.

Teď nedávno jsem také instaloval Xpčka, používám je jako vedlejší systém na pomalejším počítači. Počítač je normálně připojen k internetu a čas od času si nějaký aktualizace stáhne.
Spíš jde o nové aktualizace, staré /posbírané/ jsou vám stejně k ničemu.