Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chlazení procesoru

http://jyxo.info/uploads/21/216d20ea9b9f4ff7351741 35d04955b06755bb2a.jpg
Zdravím ! Dnes jsem si pustil gta 4 a chtěl jsem si taktnout procesor, ale jen jsem začal tak jsem si všimnul teplot, rozdělal jsem bendu a nevím, jak tam dat ten chladič a vetrakem. Chladič muže byt bud směrem nahoru nebo dolu a nevím jestli ho nechat takhle, nebo ho otočit. Je to arctic freezer 13. A pak co a tím vetrakem? To je ten vrchní. Mám ho dat aby do pc tahal vzduch, nebo aby ho foukal ven? Díky za rady ;)

Takový dotaz. PC spadnul jak to házelo automaticky ty frekvence asi u 4,1 nebo 2. Tak jsem v biosu dal 4 Ghz zapnul pc, hodil Aida 64 test, teploty tak 64-65 a modra smrt. Jak je to možný ? Jinak už mám teď 15 minut další test na 3,9 a drží se to na 58 stupňů. Jo a mám levnou desku msi 760GM-E51 FX a je tam na ní Raková blbina na přepnutí fsb procesoru. Je to stejně jako když to udelam v biosu, nebo to funguje nějak jinak přes to tlačítko ?

Nikdy jsem při přetaktu nepoužil jakýsi automat, vždy zásadně v BIOSu.
Taktění je hra která vyžaduje slušnou desku, chlazení, zdroj navíc znalosti/zkušenosti a dostatek času na testování.
Jakési vrazím tam nějakou frekvenci/napětí jsou jen zoufalé pokusy které stejně končí nestabilitou a týrání desky, procesoru.
Navíc není procesor jako procesor byť stejné série, každý je trochu jinak kvalitní už z výroby = jeden dostaneš vysoko a jiný končí už třeba při 10% zvýšení frekvence.

Já vím, jen se mi dnes nechtělo v tom hrabat, tak jsem zkusil co to umí automaticky :D jinak vypadá to ze bezi stabilně na 15 %. Hlavně je mi divné, ze když jsem ho před rokem nebo jak dlouho koupil, tak jsem taktoval. Běželo to několik měsíců stabilně na 4,1 ale pak se to nechtělo srovnat ani na 3,8. Jinak co ty tlačítka ? Jsou k něčemu? Třeba ze by to nějak procesoru ulehčili nebo tak

Už jsem ti psal, nikdy mi automaty nic neříkaly, takž o nich nic nevím, jenom snad, že nastavují napětí na max, což považuji za blbost.
Jinak prodával se ze stejné série Phenom II X4 980 který tikal v základu na 3.7Ghz s doporučenu 62°C, takže asi děláš cosi blbě pokud jdeš s teplotou přes.