Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Ovladače k notebooku HP 500 RQ257AA

Mamine odišiel notebook, tak kúúpila nový HP 500 RQ257AA. Samozrejme tam bol Free DOS. Bolo k tomu CD, tak som nainštaloval Windows a že idem nahodiť ovladače. Na celom CD boli len PDF s licenčnou zmluvou. V hrubej knižke k tomu tiež len licenčná zmluva asi v 40 jazykoch. Ovladače nikde. Niekde na cdr.cz som sa dozvedel, že mohli byť niekde na C:\Drivers. Ale hlavná vec, že tam bol Free DOS. Zaujímalo by ma, ako by som ich dostal na USB alebo CD, ale to je druhá vec. Či tam boli naozaj netušim, viem len to, že pri DIR vo Free DOS som si žiadny adresár nevšimol. Keď som hľadal cez Google, tak som sa dostal presne k typu notebooku o aký sa jedná, ale ovladače nikde. Notebook na moje prekvapenie nepozná ani sieťovú kartu, takže aby si ovladače našiel sám neprichádza do úvahy. Vie niekto poradiť, kde tie ovladače hľadať? Jedná sa o audio, video, LAB a modem.

Edit:
Tak predsa tam ovladače neboli:
Google: drivers rq257aa
Výsledok: 2 odkaz:

product.php

...pretože jediný čo funguje je system a LAN. Video ovladač som musel ťahať z Intelu. A stav sa o čo chceš, že z tvojej linky sa k ovladaču zvuku sp33906.exe nepreklikáš. Zbytočne som nad tým nestrávil pol dňa. Ovladač na video je úplne iný než ten čo tam má byť a battery check driver je obsiahnutý v system driver.

Vieš, v čom bol problém? Nainštaloval som tam Professional Edition, tak som klikol na Professional Edition. No nič, ale trvám na tom, že HP má neprehľadné stránky. Ten notebook mi zobral 5 rokov života.

Poznámka: Do dôchodku sa ide v 65. Priemerná dĺžka života muža je 67 rokov (ak sa nemýlim). To ale znamená, že my si na dôchodok šetriť nemusíme, lebo 2 roky nie je bohviečo.

A potom, keď sa vrátiš poviem: "Poď, ideme pre počítač".

P.S.: Rozchodil som Jimma aj na T-Mobile. Zle nastavené profily sú v telefóne priamo od T-Mobile, takže zlaté časy sa začínajú.;-)