Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 100% využití HDD

Dobrý den
mám dotaz...při zapnutí PC mi kontrolka HDD pořád svítí...
když najedu na plochu a PC chvilku jede tak zhasne a využití je 0-10%..ale hned jak kliknu třeba na "Tento počítač" tak vytížení vyleze ihned na 100% do doby než se načte..(trvá to asi 1-3 vteřiny), ale když dám třeba pravé tlačítko myši, tak to trvá někdy i 10 vteřin a využití je po celou dobu taky 100%..
Dělá to i při spuštěném prohlížeči..po celou dobu jeho spouštění nebo přidáním záložky nebo nového okna.

Shrnuto: Při klidném stavu PC je využití 0-10%, ale při jakékoliv aktivitě je pořád na 100%..
Napadá mě, že jsou vadné sektory, ale HDD mám úplně nový asi měsíc. Nebo malá paměť RAM, 1gb (je to málo, proto je to druhá možnost) nebo jednoduše už odešel...
Děkuji za jakékoliv rady.

Cez Windows to bude ale dosť ťažké zálohovať. Pretože Windows je pri chybných blokoch úplne nepoužiteľný! Ja som mal dávno pradávno rovnaký problém. Pri kopírovaní z jedného disku na druhý stál Windows 4 hodiny na jednom bloku...Radšej nech to urobí cez Ubuntu - lepší systém čo sa týka kopírovania dát som nevidel. Proste blesk..

kašli na hry, a navyše netvrdím, že by si si mal teraz preinštalovať OS na Ubuntu, len tým chcem povedať aby si si ho nainštaloval a mal tak 2 systémy v jednom počítači. Samozrejme dočasne. Zálohuj všetko čo potrebuješ a môžeš ho dať zase preč, alebo ako ty chceš..Teda všetko platí za predpokladu, že ti to vôbec pôjde na taký disk ešte zapísať..