Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno PC Herní Sestava (High-End)

Zdravím,

zrovna mě odešel PC a tak jsem se rozhodl pro pořádný upgrade, abych na něj nemusel dost dlouho ani sáhnout.
Projel sem obchod a složil si teoretickou sestavu a rád bych věděl vaše názory, jelikož víc hlav víc vymyslí.

PC bude primárně na hry a stream, ale zároveň hledám kvalitní výbavu na grafiku, editaci videí a renderování. Jediné podmínky jsou Intel procesor (kvůli grafice a renderování) a NVIDIA grafická karta (GeForce Expirience + ovladače + neplánuji více monitorů na hraní = 4GB bohatě stačí).

Teoretický seznam

Vzhledem k tomu, že jsem perfekcionista (a ze seznamu to jde poznat) preferuji modrou kombinaci (co si budeme nalhávat mám rád, když je PC sestaveno s designem v paměti), co se týče rozpočtu více než 50 000 v našem redakčním rozpočtu není a ani bych nechtěl dávat víc.

PS: Monitor je čistě orientační, abych věděl že potřebuji nový (starý 1280x1024 není zrovna optimální pro práci) s radostí uvítám návrhy.

Když to zůstane v rovině teorie, nelze mít námitky. Kdybys opravdu chtěl pořizovat nový počítač, jsou tady hotové návrhy nebo si něco nech sestavit.

jsem perfekcionista (a ze seznamu to jde poznat)

Použil bych jiné označení, ale musel bych to po sobě smazat.

Mechaniku, chladič na CPU a větráky si nechávám ze starého. Co se týče case, ta je tam napevno. Kdybych měl 50k čistě na case vyberu jinak, naneštěstí se rozšiřuje redakce takže mé staré příslušenství jde do druhého PC, takže musíme pořídit všechno (včetně myši, klávesnice, reproduktorů a sluchátek).

Pokud jde o "miluju modrou, musí to ladit", tak prostě mám rád design.

...Vzhledem k tomu, že jsem perfekcionista (a ze seznamu to jde poznat)...

Na tom nezdroji je to opravdu poznat. Naprotiv "designu" jde stále o elektrický spotřebič a "přízemně" s nároky na napájení a "přízemní" kvalitu napájení.
Mne vytáčí idiotská móda modrých LED u výrobců skříní, nedávno jsem jednu upravoval - nejen modrá pro zapnutý stav, ale i modrá pro činnost HDD. Fuj!

CPU
ZD [1], [2]
Ostatní bylo již výše...

nejen modrá pro zapnutý stav, ale i modrá pro činnost HDD. Fuj!

Ale prečo? Aspoň sa to farebne "nebije". A napr. CM používa modré LED už roky... Prípadne nie je problém vymeniť si ich trebárs za zelené, že? :)

Není, výrobci užívají vysoce svítivé LED. Takže černý fix, nebo to celé rozebrat a...
Viděl jsem ten modrý hnus i u TVP, aspoň Panasonic má zatím rozum a používá zelenou/červenou LED (dvojitá SMD).
Jo, barvy mají své významy, pro pracovní stav je zelená, u HDD červená/žlutá ("jantarová").
Jo, chyba, před rokem byla situace v oblasti kurzu poněkud jiná.
Pozn.: Ten Fractal má také modrou LED, jen jinak vypadá jako normální skříň a ne jako šílený kolotoč a je i v bílém.

Viděl jsem ten modrý hnus i u TVP, aspoň Panasonic má zatím rozum a používá zelenou/červenou LED (dvojitá SMD).

"Výborne" to onehdá vyriešilo aj LG: červená - off, modrá - on. Po zapnutí sa to celé začalo niekoľko sekúnd "plynule prelievať", no hnus. Na PC používam monitor Philips, jedna malá decentná biela LED, bez ďalších chujovín = :beer:

Vice méně bylo už vše zmíněno, ale nemůžu si to odpustit.
To není High-End, nýbrž pokus o utracení peněz a to bez základních znalostí o HW.
Pokud někdo neví, že nejdůležitější je základ = deska, zdroj a chlazení zvláště u taktovací sestavy, tak by neměl nic takového a to ani teoreticky dávat do poradny.
("to vypadá na skladbu od rekvalifikovaného ožralého dlaždiče")