Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sestava PC - poraďte

Dobrý den, mistři! 8-)

Přál bych si zde od těch nejpovolanějších, abyste mi předložili nějaký návrh PC sestavy, která bez sebemenších problémů utáhne na ULTRA všechny dnešní nejnáročnější pecky.

Cena nehraje absolutně žádnou roli, ale potřebuji mít představu od zkušených. Jde mi o ty komponenty, které k tomu budu MINIMÁLNĚ potřebovat. Jde mi samozřejmě hlavně asi nejspíše o grafárnu + procesor, prostě aby to bylo dělo! 8-) A aby to spolu vše krásně spolupracovalo. Jde mi o ty interní komponenty co narvat do bedny, které si hravě poradí s těmi dnešními "módy a enginy" ve hrách.

A bavíme se tu například o:

- Crysis 3
- Tom Clancy´s: The Division
- GTA 5
- Cod: Advanced Warfare

+ připravovaný Battlefield: Hardline, Far Cry 5 a všechny vámi netrpělivě očekávané pecky 8-)
A ikdyž v tomto případě nemám finanční strop, zajímalo by mě alespoň častečně, okolo jaké částky by se to mohlo pohybovat. Mluvím jen o té kompletní, sestavené bedně, bez jakéhokoliv dalšího příslušenství.

Vřele děkuji.

Díky ti ;-)

A to je prave to, nad cim dumam snad nejvice a porad se nemuzu k nicemu priklonit. Je mi jasne, ze kazdy vyznavac a zastance urcite znacky si bude prosazovat to svoje, ale vseobecne, ktera grafarna do stolniho pc je lepsi? Nvidia, nebo AMD? Ani nevim proc, ale vzdy me to spise svadelo k Nvidii, zda se mi to proste lepsi, pokud se bavime o hrach.

GTX 980 povazuju jako TOP co se tyce teto znacky, to je jasne. Ale postradam vedomosti v tom, co jsem cetl, ze treba takova (sice nizsi) GTX970 SLI je mnohem vykonnejsi. A proto se ptam.. Ktera je tedy NEJVYKONNEJSI grafarna?

A co se tyce toho AMD R9 300, nevis priblizne, kolik bude stat? Treba v porovnani s tou GTX980.
A zase se ptam, ktera z techto 2 bude lepsi, vykonejsi na hry? ;-)

Tak o Titanu samozrejme vim, ale 12 GB na grafarne? Dnes je to podle me trochu nevyuzity nadstandard, to zvladne hry i za 20 let, ne? :-D Nemam zas v umyslu ze sveho PC udelat nejakou NASA zakladnu. Slo mi opravdu jen o to, abych mel opravdu ten maximalni strop, co se tyce grafiky. Tim titanem clovek asi nic nezkazi, i kdyby ho mel a absolutne nekoukal na prachy, mozna je nekde sice trosku jeste dal, ale.. Pokud se budeme porad bavit o te AMD R9 295x2, je ten titan v necem snad lepsi, krome te velikosti GB? :-)

Od, diky za upresneni :-)

Ale jeste jednou tedy, pro laika :-D

http://www.czc.cz/sapphire-r9-295x2-8gb-gddr5_2/15 1123/produkt

http://www.k24.cz/product/244244/Elektronika/Perif erie_a_komponenty/Radeon_R9_295X2_XFX_8GB_1018_500 0MHz_4xminiDP_DVI_PCI_E_Hydra_Edition_R9_295X_8QFA _.html?product_code.=GRATIRR9295X8QFA

Proc ten obrovsky cenovy rozdil? Ptam se.. Kdo a proc by si mel kupovat tu drazsi?
A jak mam z tohoto tedy poznat, jaka je dnes skutecna zakladni cena toho AMD R9 295x2?

Přijde mi to zde jako jen nějaký vtip, ale:
Co se týče R9 295X2, tak si nemyslím, že by se to nějak extra vyplatilo. To teď raději koupím nV 980 a pokud by nestačila, tak někdy za pár let koupím další, jinou, která bude zase lepší a bude se vyvíjet podle toho jak se budou vyvíjet hry. R9 295X2 ztratí svojí hodnotu hned po koupi.

A jen dodám, že pokud by jsi stejně koupil tu R9 295X2, tak bez 4k monitoru nebo 3 FullHD monitorů je ti naprosto k ničemu.