Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Samsung Galaxy S4 - Výdrž baterie

Zdravím,

možná je toto téma už trochu klišé, ale chtěl bych posudek někoho zkušeného, ideálně vlastníka stejného telefonu.
Koupil jsem na netu použitý telefon (uvedený do továrního nastavení), chvíli prozkoumával jeho možnosti a ráno mě čekal šok, když mi baterka klesla ze 100% na 94% během 6ti hodin nečinnosti. Poté mi v práci letěla dolů hodně rychlým tempem, že jsem měl obavy, že mi nevydrží ani do konce směny. Wifi a mobilní data jsem měl celou dobu zapnuté a jas na automatiku. Pak sem trochu zagooglil a dozvěděl se, jak je to s výdrží baterií u tohoto telefonu, i když jsem předtím všude četl, jak má tento telefon úžasnou výdž.

Tak jsem tedy udělal všechna možná opatření, o kterých jsem se dočetl, ale stejně se mi to moc nepozdává. Pro otestování jsem pustil na mobilu film trvající hodinu a půl (zvuk ve sluchátkách, jas dipleje cca 15%) a sebral si 10% z baterie, což mě upřímně nadchlo. Na druhou stranu to byl dost velký nepoměr k tomu, že hodina poslouchání hudby (opět sluchátka) si vzala 3%, což je téměř poloviční spotřeba a to ani nejel displej. Po tomto filmovém testu jsem na telefon až do večera ani nesáhl (cca 6 hodin) a baterka mi klesla o 1%, tak jsem se radoval, jak mám vyhráno. Jenže ráno (po dalších osmi hodinách) mi baterka klesla o 9%. Podotýkám, že vše bylo vypnuté, ale to jde vidět i z grafu níže. Hlavně mě zaráží ta nelineárnost vybíjení během nečinnosti. Poté sem si krátce zapnul wifi, stáhl program na snímání dispeje, udělal 2 screenshoty a baterka mi spadla během 20 minut o 5% (to je ten propad na konci). Pak jsem ihned založil toto vlákno, protože mi to přijde dosti zvláštní a budu rád za jakékoliv vyjádření k divnosti tohoto telefonu.

PS: jedná se o model i9505

Vzdyt tam vidis, co ti zere energii, navic jasne nejvic mas displej, to je jaksi u telefonu normalni, ze displej si bere nejvic, bud ho budes muset vic nabijet nebo mit vic displej vypnutej. Samozrejme dalsi otazka je, jaky jas displeje mas nastaven, protoze snad logicky, cim vetsi jas, tim vetsi spotreba energie.

Mám Galaxy S4 téměř od začátku prodeje a ano, ta výdrž je naprosto normální, dokonce bych ji nazval skvělou. Hodně mě zachránila instalace Androidu 5.0.1 pro Google Play Edition. Zkontroluj si, jestli ti neběží nějaké zbytečné a žravé procesy.
Je vidět, že nejsi na místech s nejlepším signálem, potom letí baterka ke dnu raketovým tempem.

http://www.dx.com/p/q9000-mtk6589-quad-core-androi d-4-2-1-wcdma-bar-phone-w-5-0-hd-wi-fi-fm-and-gps- black-221087#.VOmv__m-91E

Předtím jsem měl tento telefon a tam jsem měl zapnuté wifi a mobilní data nepřetržitě. U filmů ta spotřeba byla zhruba srovnatelná, ale surfování mělo spotřebu podstatně nižší (rozhodně ne 5% za 20 minut). V nečinnosti a při poslechu ta baterka mizela taky podstatně méně. Chápu, že Galaxy S4 je vyšší level, ale čekal jsem, že ta výdrž bude srovnatelná.

Tak tedy dejme tomu, že ta spotřeba je v normě, ale mohl by mi někdo aspoň trochu logicky vysvětlit to, proč ta spotřeba v idle není rovnoměrná?

Delej si prubezne ty printscreeny s informaci co spotrebovava baterku a snad se podari odhalit, kde se bere ta nerovnomernost. Jsou na to i aplikace na Google Play, ktere delaji tyhle statistiky.

Jinak si vypni senzory, ty zerou taky hodne, pokud jsou zapnute, coz bude urcite onen rozdil oproti MTK6589, protoze ten ma za normalnich okolnosti - vse nastaveno stejne, spotrebu vyssi.

Vim to, mel jsem Jiayu G3s (MTK6589) a ted mam S4 (i9506).