Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Spalený PC :-/

Zdravím zdejší rádce, obracím se na vás s prosbou o pomoc rozjet můj PC. Kamarád mi ho slozil, ja si ho doma zapnul, rozjel hru a šel si udělat večeři(cca 5min.) Po té době jsem došel z5 do pokoje a v něm smrad jak byste řezali fryčkou a PC samozřejme vypnutý a nešel ani zapnout. vyměnil jsem zakl.desku a dělá mi to to same co předtim, vzdycky se mi protoci jenom 2 vetracky a pak nic:( :( moc moc prosím o radu. díky předem

Osobně bych to spíš hodil onomu kamarádovi na hlavu. Ať si to dá do kupy. Protože jestli něco zvojtil, je to jeho problém a pokud se v tom povrtáš sám, tak to řekne, že to je tvoje vina. Nový počítač takto vyhoří jen zcela výjimečně pokud není něco špatně namontováno - třeba základní deska bez distančních sloupků....

Tak to si kamarád vydělal. To je tak, když si trotl hraje na odborníka. Ale teď budeš mít problém se s ním dohodnout, určitě se bude bránit a ty na něj nemáš prakticky žádnou páku. Na rozebrání počítače sis ho měl pozvat, to by nemohl říct ani popel.

Jakmile to rozchodíš, tak si stáhni nějaký program na měření teploty. Coretemp, realtemp nebo Aida64-asi nejlepší na diagnostiku a zkontroluj senzory. Pokud bude nějaký ukazovat nad 70 stupňů tak je problém. Apropo, dal tam ten tvůj kamarád teplovodivou pastu?

Tak to je asi takový počítačový odborník jako já kosmonaut. I když si troufnu tvrdit, že já vzhledem ke své letecké minulosti mám k tomu kosmonautovi nesouměřitelně blíž. A hlavně narozdíl od něj vím, kde jsou moje hranice. A nepřistupuj na "nějakou" desku, kterou vyhrabe ten diletant doma, jeho povinností je opatřit stejné komponenty jaké svou vlastní pitomostí zničil.