Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Procesor - oplatí se koupit s odemčeným násobičem ?

Chtěl bych si koupit procesor Intel Core i5-4690K, ale zajímalo by mě jestli se to vůbec vyplatí "laikovi" koupit "K" procesor.
Jelikož jsem s taktováním nikdy neměl žádně zkušenosti tak absolutně nevím jak to chodí, jen jsem se podíval na pár videí, a z toho jsem usoudil že to dokáže i malé díťě. Opravdu to tak zvedne výkon jak tam přidám o 0.3GHz?

Především hry.(WoW,Gta V,CS:GO,Battlefield 3-4,) Potom běžné kancelářské použití Word apod. později na nějáké slabší grafické editory, jednou za čas něco sestříhám, a stream. Myslíš si že to bude stačit?