Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nejde bootovat z USB

Zdravím, chci si vyzkoušet na pc linux zatím jen z flashky ale když v biosu nastavím na 1. bootovací pozici usb-hdd tak mi to nejede a píše boot disc failure please insert system disc. Nevíte někdo co s tím. Díky

Však radím jemu a jelikož ty meleš blbosti, tak jsem poradil i tobě, až tam bude mít připojenou USB-CDROM, tak ano, ať si nastaví USB-CDROM, ale když má klasickou flešku tak se odjakživa nastavuje USB-HDD !
Snad neznamená, že tobě to z nějakého haluzackého, možná i vymyšleného důvodu funguvalo na USB-CDROM, tak to tu budeš každému radit. Stejně to mohl nastavit na USB-FDD, že ...

Jo a napsal jsem ti to tučně, aby jsi to nepřehlídl. Jak jsem tak vypozoroval, tak si jediný kdo to tu používá a je to zvěrstvo ...

Ano, všechno vím, všude jsem byl a kde jsem nebyl tam se chystám.

Zato tobě tu někdo řekne, že kecáš blbost a hned jsi uražený. Jak tak koukám, je to všude u každého vlákna který komentuješ.

Já se tu nehodlám hádat s nějakým slovákem, který má evidentně IQ opice, prostě tazatel odpověď dostal, jak odemě tak od tebe /od tebe blbost, ale co taky je to odpověď/ a problém nejspíše vyřešil, protože se už neozval ...

PS. Kam se vytratilo tvoje tučné písmo ? Nebo jsi snad pochopil, že je to ohavnost ?

Nemusíš nic nastavovat v BIOSu. Pokud máš novější desku, tak existuje tzv. bootmenu.
Já například (po restartu PC) přerušovaně stiskám po zobrazení loga BIOSu klávesu F8 (cca 5x za vteřinu), až naběhne bootmenu.
Pak už to asi nespleteš, USB flešku tam snad identifikuješ.

Díky, za rady, v biosu mám pouze USB hdd,zip,cd rom. Zkusil jsem všechny možnosti nastavit na 1. bootovací pozici a nic. Zkusil jsem dvě flashky naformátované na klasický fat32 aji ntsf a nic. Jinak na tu flashku jsem to dal pomoci unetbootin.