Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s bootem notebooku

Zdravím vás, mám potíže s notebookem je to teda jen acer operační systém reinstalován z W Vista na XP. Po jednom vypnutí už nechce najet - černá obrazovka ani neproblikne, odmítá i boot z mechaniky, neproblikne ale ani kontrolka HDD nicméně disk se fyzicky točí. Nevím co s ním jeho majitel před pádem dělal údajně jen běžný surf internetem. Zkoušel jsem i připojit externě monitor skrze VGA abych vyloučil závadu displeje a nic zkoušel jsem i HDMI port ale tentýž problém, testnul jsem i RAMky a obě jsou zdravé. Poraďte co zkusit dál? Mám podezření že by to mohl být disk takže by mohlo pomoci jej konektnout do stoláku jako slave zavést winy z pevnáku a tenhle zkusit proskenovat na nákazy případně zformátovat a ověřit vadné sektory. Nic víc mě nenapadá. Má někdo z vás jiný návrh/zkušenosti s podobnou závadou?
Předem všem moc děkuji za rady a návrhy.

Zdravim
Jak spoustis botovani?
F11 nebo klavesou nektere ntb ty moznosti maji,delete
dalsi reseni: vysunout baterii,vysunout hdd, pripadne ofouknout spoje,
vratit zpet hdd,baterie,pred spustenim systemu spustit posledni znamou funkcni
kofiguraci,pokud to nepomuze restnout,spustit v nouzovem rezimu.

Nevlezu se ani do boot menu po zapnutí sice naběhnou fany a chvíli se točí disk ale obrazovka ani neproblikne a je stále černá, neblikne ani kontrolka na HDD, před zhavarováním dotyčný majitel surfoval na internetu a cosi stahoval a instaloval takže pevně věřím že to budou jenom problémy na disku nejspíš bych to viděl na totální zavirování (ten sebevrah byl cca půl roku bez jakéhokoliv antiviru)