Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Android 4.4 - ukládání SMS zpráv na Simku

Pořídil jsem si mobil Samsung Galaxy S3 Neo, kde je Android 4.4.
Né že bych byl technický antitalent, ale nemůžu vůbec přijít na to, aby se mi každou chvíli nezobrazovalo oznámení, že mám plnou kapacitu uložených zpráv na SIM kartě. Stáhl jsem si Messenger a určil jako výchozí aplikaci místo původní aplikace "Zprávy", pak po googlování stáhl ještě SMS Backup, kterým jsem smsky zazálohoval. Ale oznámení se zobrazuje znovu po nově příchozí smsce. A to jich tam mám maximálně 15. Takže musím vymazat jednu starší, aby mi mohla nová přijít.
Nemůžu tedy v podstatě přijít na to, jak nastavit ukládání smsek do mobilu místo na SIM.

Děkuji za radu.

Ke zpravam muze v Androidu 4.4 pristupovat jen jedna aplikace, takze bud Messenger nebo SMS Backup, obe najednou nemohou. Je to idiotske. Musis si v dobe kdy chces zalohovat rucne zmenit aplikaci na SMS Backup a pak zase vratit Messengera.

Jinak ale standardne se v Androidu na SIM kartu SMSky neukladaji, ukladaji se do vnitrniho uloziste telefonu a funguje to tak i na SGS3 Neo (vim to, odzkouseno). Takze sis to musel nekde prenastavit, vubec ale nevim kde, nejaky SIM toolkit?

Kitkat nastavuje přístup ke složce na SD kartě pouze pro konkrétní aplikaci, takže více aplikací nemůže sdílet data na kartě. Např. ty si vytvoříš složku pro navigaci, aby se navigace nainstalovala na kartu, ale ta má smůlu, protože složku nevytvořila ona. A pokud tam ta složka není, tak se navigace na kartu nanainstaluje.
Tohle ta aplikace opravuje. Nastavuje přístupy na kartu stejně jako to bylo před 4.4

Po instalaci a spuštění mi to hází červenou chybu kvůli nějakému rootu a superuser. A podle komentářů nejsem sám.

No promazal jsem všechny SMS a hláška se objevila znovu. Že by to snad chtělo vymazat i kontakty ze SIM a mít je uložený v mobilu a zálohovaný ve *.vcf ? Tím by se uvolnilo místo pro SMS na simce.
Jinak v nejbližší době přecházím ke Kaktusu a dostanu novou SIM, tak snad se to "nějak" zlepší :-)