Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Akú retro zostavu poskladať pre Windows 95?

Rád by som si zostavil herné PC pre Dos a Windows hry do roku cca 1998.

Nostalgicky rozmýšľam nad 486DX4/100MHZ s doskou s ISA+VLB zbernicou, ale pravdepodobne ideálnejšie bude asi 586 s ISA+PCI.
Čo sa veľkosti RAM a typu grafickej karty týka, tak si už vôbec nespomínam, čo by bolo ideálne resp. dostačujúce na vtedajšie hry.

Vedel by nejaký retro fajnšmeker poradiť fakt takú zostavu, ktorá bola v tej dobe ideálna a dali by sa dneska ešte zohnať na ňu komponenty?

nazdar chlape, pred pol rokom si mi vyborne poradil s novym kompom, spominas? ;-)

aukro je "vdaka" medzistatnemu postovnemu pre mna predrazene, takze sa neoplati, ale o to mi teraz nejde kde zohnat komponenty. mam podany inzerat a obcas mi napisu ludia ked najdu nieco doma. potrebujem prave poradit, co sa mi oplati kupit, aby to bola ta spravna zostava ...