Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem win xp a win 7 dual boot

ahoj vsem,

mam na notebooku win xp professional a ted mam k dispozici win 7. rad bych zkusil win 7, ale radeji bych se hned nezbavoval xp (ne ze by mi pak chybeli, ale mam tam vyladene vsechny programy k praci a radeji bych je nejdriv dal do win 7 a pak pripadne smazal xp). muzu tyhle dva OS mit jako dual boot? kdysi uz jsem zkousel kubuntu a tam to jde. jde to i v tomhle pripade? a pokud ano, jak na to?

diky vsem za dobre rady:-)!!

ps: pokud tedy pujde dual boot a ja budu 7ky instalovat, pak win 7 mam na flashce, pujdou pripadne instalovat odtud a nebo je bude lepsi vypalit?
ps: muzu si nekde na te flasce overit, ze jsou 32bit? mam ntb 32bit.

Nainstalovat 7čky můžeš i z flashky (nastavit boot)
Můžeš mít zároveň 7čky i XP - instalace je snažší, když už máš nainstalovány XP, než kdyby jsi měl 7čky a chtěl jsi doinstalovat starší XP
ty nevíš kolika bitové windowsy jsi koupil - upirátil? :))

a je neco, co bych mel pred instalaci vedet nebo udelat s xp? kdysi jsem nekde zaregistroval, ze by se neco melo udelat v xpckach.

jinac, to piratstvi, vzhledem k tomu, ze mam koupene xp i 8.1, tak jsem si v sobe tak nejak vysvetlil, ze co delam je jen na pul spatnost:-) - ja vim, ze je to blbost, ale pro ted jsou jen na zkousku. notebook dosluhuje a ja verim, ze na zaver zivota ho 7ckama aspon trochu zrychlim. pokud ne, jdou pryc. takze je mam pujcene na zkousku od jednoho admina, no a zapomnel jsem se zeptat, co mi tam nahral. videl jsem tam nejake soubory s 32kou na konci, ale chci si to overit.. a z netu bych si crack nikdy nestahl.

a jeste jeden dotaz k instalaci. na flashce mam normalni soubory vcetne autorun.exe, zadne iso. udajne to ma byt nejaka "admin ultimate" verze.. musim z toho udelat nejak bootable verzi nebo to staci jak to je.

na flashce je to ve stavu:

E:/Windows7 a v nem jsou tyto adresare a soubory:
BOOT
EFI
SOURCES
SUPPORT
UPGRADE
autorun
bootmgr
setup

bude to fungovat takhle a nebo bych mel zrusit adresar Windows7 a vsechno co obsahuje dat rovnou na koren E:/ ?