Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jakou kvalitní nabíječku AAA/AA baterií a jaké tyto baterie pro 2 režimy použití?

Dobrý den,

mám doma hromadu různých (mikro)tužkových baterií a chtěl bych k nim koupit nějakou slušnou nabíječku, ať víc vydrží a lépe se nabíjí. Předpokládám, že dost z nich bude už blízko smrti, tak bych chtěl taky koupit nové.

V principu mám dvě situace, ve kterých tyto akumulátory používám, buď nízký odběr po dlouhou dobu (třeba v bluetooth myši), nebo vyšší odběr po kratší dobu (rc modely).

A jde mi o to zjistit, jaké akumulátory jsou pro tu kterou situaci vhodné, protože tuším, že některé mají vysokou kapacitu, ale relativně vysoké samovybíjení, a některé naopak mají to samovybíjení nízké. Ale nevím které, a nechci dát na marketingové tlachy výrobců.

Otázky jsou tedy tyto:

1.
Jaká nabíječka. Je třeba tahle dobrá? http://www.conrad.cz/univerzalni-nabijecka-voltcra ft-p-600-lcd.k202600

2.
Jaké aa akumulátory koupit, pokud chci, aby měly nízké samovybíjení.

Předem díky za rady

Ta jeho ukazuje aj napatie, tvoja ma len nejake ciarky.
Ono to je sice pekne ze to je mikroprocesorom riadene, ja som kupil pre brata tu s ukazovanim napatia a vsimol som si ked som ju skusal ze ten procesor ma malu rozlisovaciu schopnost a u niektorych clankov nerozoznal koniec nabijania (vtedy sa napatie clanku znizi o 0.1V ci kolko a mikroprocesor to ma rozpoznat, no ale jak to ma rozpoznat ked rozlisovacia schopnost nejakeho crepu v tom je 0.1V :) Ale su to pouzitelne nabijacky. Nabijat to nabija.

P.S. a ano su clanky s normalnym samovybijanim (t.j. nejake 3mesiace apod) a aj clanky s velmi nizkym samovybijanim (maju ine chemicke zlozenie ci co, su zvycajne mierne drahsie, vydrzia nabite aj rok)

P.S.2. ta jeho tam ma este aj nejaku fciu regenerovania NiCd clankov, to asi nevyuzijes, a ukazuje prud (moja ukazovala tusim len napatie, uz nepamatam. Mozno som mal nejaku lacnejsiu).

Tak jsem trochu zapátral a optimální se mi jeví toto:

Baterie:

zřejmě eneloop poslední generace, trochu povídání o tom zde (je to už starší a asi bude další generace):

http://www.plutanium.cz/babca/cs/2552-nejlepsi-nab ijeci-baterie-eneloop-3-generace

nabíječka na aa/aaa s optimálním poměrem cena a výkon zde:

http://www.plutanium.cz/babca/cs/1950-chytra-nabij ecka-tuzkovek-voltcraft-ipc-1l

ke koupi zde:

http://www.conrad.cz/nabijecka-voltcraft-ipc-1l.k2 01101

No já mohu s vlastních zkušeností doporučit nějakou inteligentní nabíječku, která umí nabíjet každý článek zvlášť a po jeho nabití jej udržuje v nějakém optimálním stavu a dále jej neničí. Já mám nabíječku GP, kupovali jsme tady http://shop.emos.cz/kategorie/drobne-elektro/nabij ecky-baterii/ ,ale vím, že jsou k dostání i jinde a také v kamenných prodejnách. Nízké samovybíjení mají také GP baterky, série ReCyko + , taky lze koupit zde http://shop.emos.cz/kategorie/drobne-elektro/bater ie/aa-tuzkove/ . otázka taky je, jestli to myši nedát spíše alkalickou baterku, jestli to nebude výhodnější a levnější...