Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Počítač nerozpozná (většinu) usb zařízení (třeba flashky)

Počítač nerozpozná většinu usb zařízení, třeba jakýkoliv flashdisk nebo externí disk, ale i některé tiskárny

Po zastrčení do USB proběhne instalace, ale objevi se ve správci zařízení jako Další zařízení (třeba Mass Storage Device, Data Traveler..). Ve vlastnostech je, že "Ovladače tohoto zařízení nejsou nainstalovány (kód 28)".
Když dám Aktualizovat ovladač, tak "Byl nalezen ovladač zařízení ale při jeho instalaci došlo k chybě. Systém nemůže nalézt uvedený soubor."

Dělá to ve všech portech, s libovolnou flashkou.

Klávesnice, myš nebo třeba stařičká HPLJ1150 se nainstalují a fachají bez problému.

Z flešky ale můžu klidně něco nabootovat a potom (třeba pod minixp z Hirena) ty flešky bez problému fachají.

Win 8.1 64bit cz, počítač nebyl ani není zavirovaný, žádný antivirus

• To vypada na problém driveru <USB> (Controller) typu AMxx00, zalezi, ci to del jen "2.0" nebo i "3.0".
Jde-li o novou situaci, zkus navratit PC do stavu vcerejska, pres obnovu, uz sem se stim potkal, kdyz windows (mozna 3.0 eXtensible etc)sam nainstaloval spatny DRIVER.

Model ASUS?

•Zkus najit a odinstalovat <AKTUALIZACI> co se jmenuje "Other hardware - AMDA00 Interface"

Obnovou si nepomůžu, ten problém už je staršího data

• To nevadi, zvolis tu, nebo datum co bylo predtim.

Win 8.1 64bit

• Mel bys mit moznost "AKTUALIZACE PC" bez strat dat....

Tenhle problém jsem řešil u kolegy ale nepřišel jsem na to. Pomohl kompletně reinstal Windows. Každopádně počkej na rady zkušenějších a tuto možnost můžeš zvážit až jako poslední variantu.

"Domácí" instalace ovladačů ? Ovladače k desce (chipset, audio, LAN, IMEI a grafika) tam byly nainstalované, ve správci zařízení žádný viditelný problém. Teď jsem je samozřejmě zkoušel přeinstalovat. Jelo to přes půl roku bez problémů.
Měl jsem podezření i na "slavnou" aktualizaci KB3004394 ale její odebrání nepomohlo.