Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Linux

zdravím chtěl bych se zeptat, jakou distribuci linuxu použít na obchodní použití.. Vlastním čajovnu a chtěl bych tam dát linux abych na tom provozoval El.pokladnu, youtube na hudbu, ukládání dat apod... Díky :)

O ubuntu jsem přemýšlel... už jsem ho měl.. a El.pokladna je na Windows ale tu spustím přes wine takže to je v pohodě... jenom jsem se chtěl zeptat jestli existuje distrubuce linuxu přímo pro tyto účely... neboť ubuntu je víceúčelový .. na hry apod.. Ale jinak díky :)

Ubuntu je vhodné pre domácnosti, firmy a organizácie, kancelárie, programátorov. Menej vhodný je pre grafikov (používajúcich Photoshop), účtovníkov (momentálne je len jeden plne podporovaný účtovný softvér pre Ubuntu a síce Abra Flexibee) a tých, ktorí radi hrajú hry. Vďaka jeho bezpečnosti sa človek nemusí báť pripájať akékoľvek (i zavírené) USB kľúče, prehliadať akékoľvek stránky alebo inač sa obmedzovať v jeho používaní. Bez nutnosti reštartu je PC schopný bez spomalenia pracovať i niekoľko týždňov či mesiacov. Samotné Ubuntu ak sa nainštaluje v januári, je v rovnakej kondícií i v decembri. Takže nie sú potrebné pravidelné údržby špeciálnym softvérom či preinštalovania.

http://www.enforb.eu/blog/13-kratky-popis-ubuntu-l inux-a-pre-koho-je-vhodny

Jelikož na to jede celý sytém Mnichova, tak to jede i tady. Mně konkrétně 2 roky bez problému, bez antiviru. Pokud si dáš do stroje 120SSD nemáš problém s rychlostí, naopak.!!!! Je to letadlo na notebooku s 4GB DDR2. Jinak veškeré dotazy odborně odpoví na www.ubuntu.cz, co se týká té pokladny.