Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Upgrade starého pc

Zdravím, chtěl bych se zeptat. Máme tu v obýváku společný pc a chtěl bych ho nějak upgradovat. Co jsem našel, tak má procesor Intel Pentuim 4 520, grafickou kartu nVidia GeForce 8400GS, RAMky má 1.5 GB a základovku má od Intelu D915GAV. Teda aspoň myslím, že je to ono.. chtě bych navýšit RAMky aspoň na těch uživatelských 4 GB.. poradili by jste mi prosím nějaké dobré paměti do 1200 kč? děkuji.

Ne, protože tam na ně nemáš sloty. Musíš někde po bazaru najít DDR-SDRAM. Podle datašitu má deska čtyři sloty pro RAMky, takže můžeš sehnat 4ks 1GB DDR-SDRAM ...

Ještě koukám, že tvoje deska podporuje i vícevláknové procesory, to taky nějaký výkon přidá, můžeš zkusit sehnat třeba Intel Pentium 4 670, ten by měl být dvouvláknový - "ošizené" dvoujádro. Taky by jsi si polepšil z 2,8GHz na 3,8GHz ...

Úprava : nyní máš také "dvoujádro" - dvě vlákna, ten procesor co jsem doporučil by ti akorát zvedl frekvenci z 2,8GHZ na 3,8GHz ...

Já nevím jestli jsi opravdu tak zaostalý nebo to děláš schválně, ale já nenapsal ani slovo o dvoujádrovém procesoru, já psal, že deska podporuje vícevláknové /dvouvláknové/ procesory, tj. že dvouvlákno je něco jako "ořezaný" dvoujádrou ...
Intel Pentium 4 520 i 670 je jednojádro podporující více vláken /dvě/ - tj. zobrazuje se jako dva procesory i když ten jeden je logický a fyzicky neexistuje ...
Stačí ti to takhle vysvětlit nebo to stále nechápeš ? Zjednodušit to snad nejde ...